Bańki mydlane jako forma zabawy na świeżym powietrzu

Z bańkami mydlanymi jest tak, że uwielbiają je nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Samo patrzenie na nie sprawia przyjemność, a ich tworzenie jest niezwykle fascynujące. Nic więc dziwnego, że gadżety do robienia baniek cieszą się taka popularnością. Dmuchanie baniek jest prostym i tanim sposobem na wiele godzin świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Z całą pewnością jest to znacznie korzystniejsza opcja niż wielogodzinne siedzenie przed TV i oglądanie pełnych przemocy kreskówek.

Bańki mydlane sposobem na świetną zabawę

Bez wątpienia zabawa z bańkami mydlanymi jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Za ich pomocą można oderwać dziecko od siedzenia przed telewizorem i nakłonić do wyjścia na zewnątrz. Samo patrzenie na kolorowe bańki sprawia ogromną przyjemność, nie mówiąc już o tym, jak fascynujące jest ich puszczanie. Podczas zabawy z innymi dziećmi jest jeszcze weselej, a szczery uśmiech pociechy jest dla rodzica bezcennym widokiem. Chociaż bańki mydlane są przednią zabawą na świeżym powietrzu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby puszczać je również w pomieszczeniu. Lato to idealny czas na przypomnienie sobie tego, jaką frajdą jest puszczanie baniek. Warto zatem z ciepłych dni, które przecież tak szybko się kończą. Z bańkami mydlanymi żaden spacer ani też wyjście do parku nie są nudne. Dzieci dobrze się bawią, a rodzice mają chwilę relaksu. Obecnie można kupić je niemalże wszędzie. Bezproblemowo można dostać zarówno prosty i mały przyrząd do robienia baniek, jak również cały zestaw pozwalający na tworzenie ogromnych kolorowych form.

bańki mydlane

Jak i kiedy najlepiej jest puszczać bańki?

Wbrew pozorom najlepszą porą do puszczania baniek mydlanych jest bardziej pochmurny dzień niż ten słoneczny. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać, dmuchając bańki po burzy, kiedy to powietrze jest wilgotne. Wówczas można  liczyć na to, że bańki będą znacznie bardziej trwałe. Warto również pamiętać o tym, że piana nie sprzyja robieniu baniek, dlatego też warto za każdym razem ją zdejmować w przypadku chęci zrobienia ogromnej bańki. Co ciekawe, wcale nie ma potrzeby używania załączonych do zestawu przyrządów, aby móc puszczać bańki. Można posłużyć się ponacinaną na cztery części słomką lub puszczać bańki rękami. Wystarczy, że zrobimy z dłoni okrąg, a potem zaczniemy lekko dmuchać i piękne bańki są gotowe. Jako, że płyn do puszczania baniek jest bardzo szybko zużywany przez zafascynowane nimi dzieci, można zrobić go samodzielnie. Wystarczy wyposażyć się w płyn do mycia naczyń, letnią wodę i glicerynę – 10 miarek wody, 1 miarka płynu i kilka kropli gliceryny. Przepis można oczywiście dowolnie modyfikować.

Dodaj komentarz