Czy badanie ultrasonograficzne jest bezpieczne?

USG jest badaniem bardzo często wykonywanym przez ortopedę oraz innych specjalistów. Pokazuje ono wielkość oraz kształt narządów znajdujących się w ludzkim organizmie. Pozwala na ukazanie źródła bólu oraz wykryć może nieprawidłowości, a nawet guzy lub inne zgrubienia.
Jak często wykonywać można USG?
Badanie ultrasonograficzne wykonywane może być w krótkich odstępach czasu i to nawet bardzo często. Ponadto nie oddziałuje źle na ludzki organizm. USG wykonywane jest nie tylko przez ortopedę, ale również specjalistów, którzy wykorzystują je w innych dziedzinach medycyny.
Często stosuje się je podczas ciąży, by sprawdzić w jakiej kondycji znajduje się płód i samo dziecko. Również w tym wypadku może być wykonywane często, gdyż nie ma negatywnego wpływu na organizm ludzki.
Na czym polega badanie ultrasonograficzne?
Badanie USG jest badaniem obrazowym i w tym celu by zobaczyć ludzkie ciało od środka wykorzystuje się fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, które niesłyszalne są przez człowieka.
Fale odbijane są od każdego narządu w inny sposób, dzięki czemu w wyraźny sposób zobaczyć można wnętrze człowieka. W ten prosty sposób znaleźć można nieprawidłowości i skierować pacjenta na inne badania lub przedstawić proces leczenia.

ortopedakrakow.com – ortopeda Oświęcim

Dodaj komentarz