Czy warto kupować tani sprzęt agd?

W sklepach gospodarstwa domowego półki aż uginają się od nowoczesnych urządzeń kuchennych dostępnych w wielu modelach różnych producentów, a do tego w szerokiej gamie kolorystycznej i w zróżnicowanych cenach.

Większość klientów kupując wyposażenie do swojej kuchni kieruje się przede wszystkim ceną, chcąc zaoszczędzić na, i tak wystarczająco drogich, urządzeniach agd. Wiadomo, że firmowy sprzęt agd, znanych marek tj. Amica, Zelmer, Polar, czy Panasonic jest droższy od podrzędnych producentów pralek, kuchenek, czy robotów kuchennych, jednak za firmą idzie też jakość i profesjonalne wykonanie. To na markowy sprzęt najczęściej dostaniemy kilkuletnią gwarancję, co także przemawia za tym, że znany producent oferuje pewniejszy i trwalszy sprzęt, który będzie służył naszej rodzinie przez wiele lat. A w razie awarii w okresie gwarancyjnym usterka zostanie naprawiona na koszt producenta. Jeśli zdecydujemy się zakupić droższe, ale firmowe akcesoria do kuchni to z pewnością łatwiej będzie znaleźć do nich części, które przyjdzie nam wymienić w razie ewentualnej awarii, lub akcesoria agd, które udoskonalą nasz sprzęt kuchenny. Nikt nie chciałby, aby zakupiona za kilkaset złotych chłodziarko- zamrażalka przestała działać po kilku miesiącach, czy, aby pralka wymagała wymiany zbiornika wody lub programatora już po kilkunastu praniach. Dlatego czasami lepiej przeznaczyć więcej pieniędzy na zakup oryginalnych urządzeń, których mechanizmy będą działać niezawodnie przez kilka, jeśli nie kilkanaście, lat.

Warto pamiętać, że także markowe kuchenki, pralki, czy lodówki można zakupić w niższych cenach, niż są stale dostępne na rynku. Wystarczy śledzić oferty sklepów z artykułami gospodarstwa domowego, które zachęcają do zakupów świątecznymi promocjami, regularnymi obniżkami cen, czy ofertami bez podatku VAT. Przy zakupie sprzętu agd i szukaniu oszczędności warto też zastanowić się nad zakupami przez internet. W sklepach internetowych zwykle ceny są niższe od tych, które znajdziemy w hipermarketach.

Cena przekłada się nie tylko na jakość urządzeń, ale także na ich wyposażenie i funkcjonalność. Im niższa cena tym prawdopodobnie mniej programów ma pralka, głośniej działa odkurzacz, a lodówka ma niższą klasę energooszczędności. Pamiętajmy więc, że płacimy za jakość i wykonanie, a także za wyposażenie i użyteczność naszych urządzeń, które mają nam ułatwiać wykonywanie codziennych czynności przez wiele lat.

Dodaj komentarz