polska fabryka zelmer

Zelmer – polska marka sprzedana hiszpańskiej grupie B&B Trends

Marka Zelmer obecna jest w branży AGD od 1937 roku i jej historia jest na prawdę bardzo długa. Ostatnie informacje zapowiedziane przez obecnego właściciela firmy dotyczące zakończenia produkcji małego AGD przez przedsiębiorstwo wywołały niemałe zamieszanie. Produkty dostępne w sprzedaży miały zostać do końca 2019 roku i dalsza przyszłość nie była do końca znana. Cały proces związany był ze zmianą strategii biznesowej przez obecnego właściciela – niemiecki koncern BSH Group.

B&B Trends nowym właścicielem marki Zelmer

Z początkiem 2020 roku Zelmer został jednak sprzedany przez niemiecki koncern BSH Group (w skład którego wchodzą również takie marki jak: Bosch oraz Siemens) hiszpańskiej firmie B&B Trends, która zajmuje się produkcją i dystrybucją drobnego sprzętu AGD.

Obecny właściciel zapowiedział, że marka Zelmer nie zniknie i będzie nadal można jej produkty znaleźć w sklepach. Jej dystrybucją zajmie się firma Eurogama, która od ponad 15 lat działa w branży AGD.

Historia grupy B&B Trends

Hiszpańska grupa zatrudnia około 250 pracowników i jej produkty znaleźć można w ponad 50 krajach. Produkty sprzedawane są pod markami: Ufesa, Di4, LifeVit, Racer oraz Daga. Od 2020 roku dostępne również pod marką Zelmer.

Dodaj komentarz