Czym jest system płatności online?

Czym jest system płatności online?

Jeśli założyłeś swój biznes w sieci, otworzyłeś e-sklep, pomyśl o tym, aby korzystać z wygodnych dla Ciebie i dla Twoich klientów systemów płatności. To od tego zależy, czy będziesz miał pod kontrolą przychodzące do Ciebie przelewy i czy potencjalni nabywcy będą chętnie robili zakupy na Twojej stronie. Wyjaśniamy, na czym polega korzystanie z systemów płatności i jakie dają one możliwości – sprzedawcom i ich klientom.

System płatności online – co to takiego?

Systemy takie powstały po to, aby ułatwić realizowanie transakcji płatniczych – i to zarówno z perspektyw sprzedających, jak i kupujących. Płatność jest obsługiwana przez firmę, która odbiera zapłatę od klienta sklepu, a następnie przekazuje ją sprzedawcy. Wbrew pozorom taka dłuższa procedura przelewu pozwala zyskać na czasie, a sprzedający niemal od razu dowiaduje się, że kupujący właśnie zapłacił za zakupy.

System płatności online to:

  • bezpieczeństwo – klient nie uzupełnia samodzielnie danych przelewów, co w praktyce oznacza, że nie wpisuje ani nazwy odbiorcy, ani numeru konta. Formularz przekazu pieniężnego online jest automatycznie wypełniony. Wyklucza to ryzyko pomyłki podczas uzupełniania danych;
  • wygoda i oszczędność czasu – zlecenie przelewu poprzez system płatności online zajmuje kilka chwil, a na stronę banku przechodzi się bezpośrednio z witryny internetowej e-sklepu – wystarczy do tego jedno kliknięcie myszą;
  • ułatwienie dla sprzedawców – mają oni pełen podgląd historii transakcji i mogą szybko zweryfikować, które z nich zostały już opłacone. Ponadto systemy online pozwalają na łatwe dokonywanie zwrotów pieniędzy klientom – np. wtedy, gdy zdecydują się oni zwrócić towar.

Systemy płatności online zapewniają także możliwość wyboru spośród kilku metod realizacji przelewów – większy wybór oznacza większe prawdopodobieństwo, że osoba odwiedzająca stronę sklepu zrobi w nim zakupy.

System płatności online a płacenie za zakupy w sieci

Sprzedawca, który udostępni przynajmniej kilka możliwości płatności, ma szansę zachęcić do zakupu większe grono klientów. Np. system przelewów online Przelewy24 daje możliwość, aby kupujący płacili:

  • tradycyjnym przelewem online – nie wymaga to od klienta uzupełniania danych przelewu, a sprzedawca już po chwili wie, że zakupy zostały opłacone przez kupującego;
  • kartą płatniczą – dzięki usłudze One Click Payment klient tylko jeden raz podaje dane dotyczące karty – podczas kolejnych zakupów w tym samym e-sklepie płatność zrealizuje on jednym kliknięciem;
  • BLIK-iem;
  • przelewem online, jednak nie w dniu zakupu, a do 54 dni później.

Oprócz tego takie systemy płatności obsługują portfele elektroniczne oraz zapewniają możliwość realizacji przelewów zagranicznych.

Rozwiązania dostępne na https://www.przelewy24.pl/ i systemy płatności to sposób na to, aby kontrolować przelewy od klientów i błyskawicznie otrzymywać informację o opłaceniu zamówień. Z perspektywy klientów korzystanie z takich metod to ogromne ułatwienie – automatycznie uzupełniony formularz, brak konieczności każdorazowego uzupełniania danych dotyczących karty oznaczają jeszcze szybsze i wygodniejsze płacenie za zakupy w sieci.

Dodaj komentarz