Opłata utrzymaniowa na Allegro - na czym polega?

Opłata utrzymaniowa na Allegro – na czym polega?

Nie ulega wątpliwościom, że Allegro to jeden z najpopularniejszych portali związanych ze sprzedażą internetową w Polsce.

 Choć na rynku ciągle pojawiają się nowi konkurenci ( tacy jak Amazon czy Shopee) to wciąż Allegro jest jednym z chętniej wybieranych portali internetowych. Jeśli jest na niego popyt, to i musi być podaż, dlatego też Allegro skupia ogromną liczbę kupujących, a co za tym idzie – sprzedających również. Opłata utrzymaniowa na Allegro to element, który zostanie wyjaśniony w poniższym artykule. Dowiedz się więcej, na czym to wszystko polega!

Opłata utrzymaniowa na Allegro – co to jest?

Opłata utrzymaniowa Allegro to nic innego, jak opłata, która dotyczy ofert, które są starsze niż rok. Kolejna przesłanka do naliczenia takowej opłaty to fakt, że przez ostatni rok nie sprzedano ani jednej rzeczy z wystawionej oferty. Warto wspomnieć w tym miejscu, że opłata ta jest naliczana co 10 dni. Jeśli jednak sprzeda się przedmiot lub oferta zostanie zakończona przez sprzedającego – wówczas opłata już nie jest pobierana. Należy także dodać, że jeśli np. w okresie 2 dni od pobrania opłaty sprzeda się towar – wówczas opłata ta nie jest zwracana. 

Opłata utrzymaniowa na Allegro różni się w zależności od kategorii

  • 0,05 zł w kategoriach Kultura i Rozrywka, Moda (z wyłączeniem kategorii Obuwie), Uroda, Zdrowie,
  • 0,10 zł w kategoriach Pozostałe,
  • 0,15 zł w kategoriach Sport i Turystyka, Supermarket, Obuwie oraz Dziecko.

Warto podkreślić, że w ofertach ogłoszeniowych oraz w kategoriach, w których pobierana jest opłata za wystawienie produktu, opłata ta nie jest pobierana. 

Podsumowanie

By została naliczona opłata utrzymaniowa na Allegro muszą zostać spełnione konkretne przesłanki, które zostały wspomniane wyżej. Pamiętaj jednak, że możesz zarządzać swoimi aukcjami w jeszcze prostszy sposób, a mianowicie dzięki systemowi ErpBox, który poprzez połączenie API pozwoli Ci uniknąć tejże opłaty. Wypróbuj go zupełnie za darmo przez okres 21 dni. Nie zwlekaj!

Dodaj komentarz