Czym wybrać się na wakacje? Porównanie podróży kamperem, samochodem, a samolotem.

Coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jakim środkiem transportu wybrać się na wakacje. Boimy się podróży samolotem, rozważamy podróż samochodem lub wynajmujemy kampera. Te i wiele innych dylematów z pewnością posiadają osoby, które planują wspólne i udane wakacje z rodziną. Aby nieco ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótkie porównanie popularnych opcji.

Jaki środek transportu wybrać na wyjazd na wakacje? Poniżej przedstawimy trzy propozycje, które krótko opiszemy.

WAKACJE KAMPEREM

Rodzinne wyjazdy wakacyjne często kojarzą nam się z amerykańskim filmami, w których tato jako głowa rodziny prowadzi kampera, a mama przygotowuje kanapki na drogę. Rzeczywiście ten środek transportu może być świetnym sposobem na rodzinne wakacje.

Podczas podróży możemy bez problemu zatrzymać się w każdym miejscu, co jest wygodne w trakcie wakacji rodzinnych z małymi dziećmi. Dodatkowo ograniczamy koszty związane z hotelem. Co musimy przygotować przed podróżą kamperem? Z pewnością listę miejsc, w których się zatrzymujemy na noc. Warto zweryfikować również ceny miejsc parkingowych i sprawdzić, czy wszędzie będziemy mieli dostęp do bieżącej wody.

WAKACJE Z PRZELOTEM SAMOLOTEM

Wakacje we dwoje to z pewnością dobry pomysł na to, aby podróżować samolotem. O wiele łatwiej jest znaleźć tańsze oferty lotów dla dwóch osób niż rodziny z dziećmi. Warto pamiętać również o tym, że o wiele lepsze finansowo będzie znalezienie osobno hotelu oraz apartamentu, niż skorzystanie z oferty w pakiecie. Podróżowanie samolotem w wakacje we dwoje to warta rozważenia propozycja.

WAKACJE I DOJAZD SAMOCHODEM

W tym przypadku najważniejsze jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego przede wszystkim należy, określić poniższe czynniki:

– odległość trasy,
– drugi kierowca, który zastąpi nas podczas zmęczenia,
– postoje, podczas których można się odświeżyć i przespać,
– restauracje.

Te i wiele innych kwestii wpływają na to, że wakacje rodzinne samochodem mogą nieść za sobą wiele dodatkowych kosztów. Jeżeli odległość jest krótka i jedziemy na przykład ze znajomymi, wówczas podróż samochodem będzie stanowiła dobre rozwiązanie.

Często warto lepiej zaoszczędzić na podróży, aby móc zobaczyć wiele miejsc. Rodzinne wakacje z kamperem stanowią idealną możliwość przeżyć oraz obcowania z naturą, tanie loty stanowią świetny pomysł na wakacje we dwoje. Z kolei podróż samochodem opłaca się tylko w kilka osób przy małych odległościach. Wyjazd na wakacje należy dopasowywać indywidualnie do naszych potrzeb.

Dodaj komentarz