Świat gier komputerowych bogaty jest w przeróżne tytuły dla graczy w każdym wieku. Nie wszystkie jednak są przeznaczone dla wszystkich. Dla ułatwienia doboru gier stworzono specjalne oznaczenia PEGI, informującego kupującego o zalecanym wieku odbiorców.
Wspomniany wyżej znak został wprowadzony do kraju w roku 2003, a jego główną rolą jest segregacja gier na poszczególne kategorie wiekowe. O tym jednak czy dany tytuł zostanie poddanie tego typu ocenie decyduje jej producent, a więc nie wszędzie można się spotkać z takim znakiem. Ogólny system oceny tego typu dzieli gry online przede wszystkim na 5 kategorii i dzieli graczy w zależności od ich wieku.
Pierwszy stopień to produkty udostępniane dla najmniejszych graczy do wieku lat 3. Takie gry odznaczają się całkowitym brakiem szkodliwych treści mogących w jakimś stopniu wzbudzić strach u dzieci. Nieco wyżej jest poziom 7 lat, który dopuszcza częściową nagość, aczkolwiek z podkreśleniem, że nie występuje ona seksualnym kontekście. Gry oznaczone kolejnym poziomem 12 lat zawierają dodatkowo przemoc i wulgarne, choć wciąż stosunkowo lekkie słownictwo. Znacznie większy stopień tych czynników z dodatkowymi narkotykami gracz odnajdzie w tytule 16-ką na pudełku.
Jako najwyższy poziom oznaczenia naturalnie uznaje się wiek 18 lat. Nawet najlepsze gry akcji z takim znakiem mogą się okazać niezbyt odpowiednie dla gracza spełniającego wymagania wiekowe. Wszystko z powodu ogromnego poziomu brutalnej przemocy, wulgaryzmów czy treści o charakterze seksualnym. Wiek to jednak nie jedyne kryterium oceny gier. Ponadto kupujący może znaleźć na opakowaniu odpowiednie oznaczenia informujące o elementach hazardu, używek, dyskryminacji itd. Nie należy lekceważyć takich znaków, lecz kontrolować zakupy dzieci.