pozyskiwanie dotacji

Jak przebiega pozyskiwanie dotacji unijnych?

Dotacje unijne z funduszy europejskich przeznaczonych do wykorzystania na lata 2014-2020 to jedne z najbardziej korzystnych opcji w pozyskiwaniu potrzebnych środków na rozwój przedsiębiorczości. Skorzystanie z nich pozwala na rozwój gospodarczy zarówno w sektorze małych i średnich firm, jak i działalności stricte jednoosobowej.

Bezzwrotne dofinansowania lub pożyczki z unijnych funduszy, które charakteryzują się niezwykle referencyjnymi warunkami, nie mają konkurencji w żadnych innych sposobach finansowania przedsiębiorczości, jakie są obecnie dostępne.

pozyskiwanie dotacji

Jednak przy pozyskiwaniu dotacji z UE niezbędna jest znajomość przebiegu całej procedury oraz umiejętność profesjonalnego konstruowania strategii biznesowych. O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku decyduje bowiem odpowiednio przygotowany plan działania, który przekona decydentów o zasadności przyznania konkretnego dofinansowania.

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu dotacji unijnych?

Znalezienie wsparcia w całym procesie wnioskowania nie jest trudne. Istnieją firmy, takie jak Signum, które zajmują się pozyskiwaniem funduszy unijnych. Co istotne, pomagają one w uzyskaniu dotacji unijnych na terenie całego kraju. W zakres usług firmy wchodzi nie tylko poprawne wypełnienie wniosku, ale przede wszystkim stworzenie kompleksowej analizy marketingowej przedsięwzięcia wraz ze wszystkimi koniecznymi bilansami ekonomicznymi i prognozami.

Pozyskując dotacje dla firm, musimy przygotować w pełni fachową dokumentację, która ma na celu nie tylko pozyskanie środków, ale będzie również podstawą do realizacji dotowanych działań. Z których firma będzie w przyszłości rozliczona. Nie ma tutaj zatem miejsca na błędy, dlatego przy pozyskiwaniu funduszy unijnych warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Dodaj komentarz