Akcesoria do karmienia niemowlaków

Wiele przyszłych mam zapewne się zastanawia jak przygotować się do karmienia piersią czy butelką małego niemowlaka. Czy potrzebne są jakieś specjalne akcesoria do karmienia dzieci? Jak się okazuje w obecnych czasach jest ich bardzo wiele.

Akcesoria do karmienia piersią

Akcesoria te bywają pomocne, ale nie są niezbędne do tego by dziecko prawidłowo się najadło. Oczywiście można się w nie zaopatrzyć, by mogły ułatwić życie przyszłej mamy. A oto kilka przydatnych akcesoriów do karmienia piersią:

  • Biustonosz – ma on otwierane miseczki za pomocą jednego ruchu, dzięki czemu z łatwością przystawiamy dziecko od razu do sutka, a pozostała część piersi jest zasłonięta
  • Poduszka – odciąża ona ręce, plecy, kark i szyję mamy podczas karmienia
  • Osłonki silikonowe – ich zadaniem jest ochrona brodawek przed otarciami
  • Wkładki laktacyjne – absorbują nadmiar wypływającego z piersi mleka
  • Kremy na brodawki oraz herbatki laktacyjne

akcesoria do karmienia piersią

Akcesoria do karmienia butelką

Jak się okazuje i tu jest wiele akcesoriów, które warto zakupić. Należy wybrać odpowiednią butelkę, najlepiej prostą, z wyraźną podziałką, do której będzie pasował smoczek. Ten powinien być dobrany tak, by właściwie przepływało przez niego mleko. Ważny jest również laktator, pojemniki do przechowywania pokarmu, podgrzewacz czy termoopakowania. Wśród tych akcesoriów należy także wspomnieć o urządzeniach do higieny butelek. Zalicza się tu szczotki do czyszczenia butelek i smoczków, sterylizator oraz suszarkę.

Wybór akcesoriów do karmienia dzieci – apteka internetowa Wapteka na obecnym rynku jest nie mały. Można je otrzymać zarówno w aptece internetowej, zwykłej stacjonarnej czy sklepach dziecięcych.

Dodaj komentarz