Kartki świąteczne jako pomysł na marketing świąteczny

Zbliżające się święta to czas, kiedy bliscy sobie ludzie wysyłają sobie nawzajem kartki świąteczne z życzeniami. Jednak nie tylko przyjaciele i rodzina wysyłają sobie życzenia – coraz popularniejsze stają się również kartki świąteczne dla firm. Zdecydowanie warto pomyśleć o takim rozwiązaniu – kartka z logo firmy i świątecznymi życzeniami pozwala na przypomnienie kontrahentom o współpracy, a także wpływa pozytywnie na budowanie wizerunku firmy, więc jest swego rodzaju doskonałą promocją danej marki

 

Kartki świąteczne dla firm – korzyści

Kartki świąteczne dla firm zostały wymyślone przez specjalistów od marketingu i wizerunku – nieprzypadkowo! Wysyłając świąteczną kartkę, wysyłamy poniekąd wizytówkę własnej firmy. Nierzadko zdarza się, iż tego typu świąteczna kartka przypomni kontrahentom, z którymi dawno nie współpracowaliśmy, o naszym istnieniu, i będziemy mogli spodziewać się kolejnych zamówień lub współpracy. Życzenia świąteczne to miły gest, który doceni praktycznie każdy. To właśnie dlatego wysyłanie życzeń świątecznych – niewielki i prosty gest w formie kartki z życzeniami – ma tak duże znaczenie. Osoby, które składają nam serdeczne życzenia, są przez nas automatycznie odbierane jako pozytywne i godne zaufania. Wysyłając do firm lub podmiotów, z którymi współpracujemy, kartki z życzeniami świątecznymi pokazujemy, że każdego klienta oraz współpracownika traktujemy indywidualnie i że cechuje nas „ludzkie” podejście do pracy.

 

Eleganckie kartki świąteczne dla firm – jak powinny wyglądać?

 

Odpowiednia kartka świąteczna, która będzie wysyłana przez firmę, powinna być elegancka i stonowana. Lepiej darować sobie kontrowersyjne obrazki czy nietypowe, awangardowe zdobienia – w tej sytuacji zdecydowanie lepiej jest postawić na prostotę i klasykę, tak, aby kartka świąteczna przypadła do gustu każdemu. Nie znamy przecież aż tak dobrze osób, które daną kartkę otrzymają. Również życzenia powinny być szczere i serdeczne, jednak bez zbędnych treści. Na kartce świątecznej warto umieścić logo firmy – będzie to dla niej dodatkową promocją. Dobrze wyglądają również kartki z życzeniami ręcznie podpisanymi przez szefa firmy – świadczy to o jego zaangażowaniu.

 

Gdzie kupić kartki świąteczne dla firm?

 

Wykonywaniem kartek świątecznych dla firm zajmują się zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. W sieci internetowej można znaleźć wiele ogłoszeń, oferujących wykonanie tego typu kartek. Wybierając osobę, która zajmie się projektem i wykonaniem kartek świątecznych dla danej firmy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej portfolio – zbiór wcześniej wykonanych prac. Jeśli przypadną nam do gustu – istnieje duża szansa na to, że zamówione przez nas kartki świąteczne zostaną wykonane w bardzo podobnym stylu. Kartki świąteczne nierzadko są wykonywane ręcznie przez utalentowanych artystów. Takie kartki są znacznie droższe, jednak nie sposób nie docenić ich walorów estetycznych. Dlatego też niektóre firmy decydują się na zakup takich właśnie kartek, zachwycając się ich wyjątkowością.

Dodaj komentarz