Lundbeck

Lundbeck A/S, firma znana jako Lundbeck, to mające swoją siedzibę w Dani, międzynarodowy producent farmaceutyczny. Lundbeck specjalizuje się w produkcji i badaniach nad lekami stosowanymi w psychiatrii i neurologii. Firma skupiła się głównie na produkcji szybko działających i nieuzależniających antydepresantów.
Przedsiębiorstwo zostało założone w 1915 roku przez Hansa Lundbecka, na początku działało jako firma handlowa dostarczająca na rynek Duński rożnego rodzaju towary, jak maszyny do produkcji folii aluminiowej, słodzików czy wyposażenia fotograficznego.

Lundbeck wkroczył na rynek medyczny w 1924 roku, wtedy to zaczął importować farmaceutyki i kosmetyki które były produkowane przez firmy w innych europejskich państwach.

W 1930 roku Lundbeck rozpoczął produkcję własnych lekarstw, poza tym utworzył własny departament odpowiedzialny za badania. Produkcja trwała przez całą 2 wojnę światową.
Po wojnie Lundbeck kontynuował wzrost, aby stać się jednym z głównych producentów lekarstw stosowanych w zaburzeniach i chorobach centralnego ośrodka nerwowego. W 2007 przychody firmy wyniosły 1,47 mld Euro.

Kluczowe produkty firmy to selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny.

Lundbeck jest znany z produkcji takich lekarstw jak Ebixa, Abixa, Cipralex.
Są one stosowane w leczeniu choroby Alzheimera, schizofrenii oraz leczeniu depresji.

Dodaj komentarz