Pralnia i suszarnia w jednym

Mała domowa pralnia połączona z suszarnią. Jak zaprojektować i wykonać to wyjątkowo praktyczne pomieszczenie?

Kiedyś pralnia kojarzyła się wyłącznie z dość surowym pomieszczeniem gospodarczym, w którym na licznych, rozwieszonych pod sufitem linkach, suszyło się pranie. Dziś tego typu rozwiązania to przeszłość. Obecnie w domach jednorodzinnych pralnia, często w połączeniu z suszarnią, stanowi pomieszczenie niezwykle nowoczesne i w pełni funkcjonalne. I wcale nie musi to być pomieszczenie duże, aby znakomicie spełniało swoją rolę. Jak coś takiego zaprojektować?

Pralnia i suszarnia w jednym. Jak powinno wyglądać to pomieszczenie w nowoczesnych domach jednorodzinnych?

Dzięki dobremu projektowi i nowoczesnemu wyposażeniu, nawet niewielkie pomieszczenie może pełnić funkcję pralni i suszarni w jednym. Oprócz obowiązkowego wyposażenia w postaci pralki (suszarka automatyczna jest tu już jedynie jedną z opcji), deski do prasowania i żelazka, cała reszta to kwestia dobrze dobranych zestawów do zabudowy, dzięki którym możliwa jest do osiągnięcia pełna funkcjonalność, wykorzystująca najmniejszy nawet skrawek przestrzeni. Kluczowym elementem nowoczesnej pralni połączonej z suszarnią jest system ścienny, podobny do tych, jakie wykorzystywane są do projektowania garderoby (zainteresowanych tematem odsyłamy do naszej inspiracji „Idealna garderoba to garderoba w pełni funkcjonalna. Jak zaprojektować i wykonać niewielkie pomieszczenie na wielką ilość ubrań?”).

System ścienny w pralni i suszarni powinien przewidywać sporo miejsca dla suszących się ubrań oraz ubrań umieszczanych na wieszakach już po wyprasowaniu (koszule, sukienki itp.). Bardzo ważne są również półki, na których trzeba będzie pomieścić sporą liczbę rzeczy bądź to oczekujących na wyprasowanie, bądź też odkładanych bezpośrednio po wyprasowaniu. Oprócz tego niezbędnych będzie kilka szafek na różne drobiazgi, w tym m. in. na środki piorące. Czy to wszystko?

Suszenie i przechowywanie ubrań. Wieszaki do garderoby i pralni.

Suszenie i przechowywanie ubrań. Jakich akcesoriów wymaga domowa pralnia połączona z suszarnią?

O faktycznej funkcjonalności takiego systemu ściennego w pralni połączonej z suszarnią decydują drobiazgi, czyli akcesoria. Które z nich koniecznie powinny sią znaleźć w tego typu pomieszczeniu? Do obowiązkowych elementów wyposażenia omawianego pomieszczenia z całą pewnością należą:

Wszystko to razem, przy odpowiednim projekcie oraz wykonaniu, jest w stanie stworzyć nowoczesną pralnię i suszarnię w jednym – małą, ale niezwykle funkcjonalną i zapewniającą dostateczną ilość miejsca na wszystko, czego domownicy będą potrzebować.

Dodaj komentarz