fotowoltaika dla przedsiębiorców

Panele fotowoltaiczne dla firm – czy to się opłaca?

Instalacje fotowoltaiczne stały się bardzo popularne wśród właścicieli gospodarstw domowych. Własne mini elektrownie słoneczne to alternatywa dla tradycyjnego źródła energii elektrycznej, jakim jest elektrownia. Stale rosnące ceny prądu i opłaty dodatkowe i stałe, sprawiają, że miesięczne koszty utrzymania domu wciąż rosną. Nic więc dziwnego, że właściciele nieruchomości szukają oszczędności. Inwestycja w fotowoltaikę to przykład na dobry sposób na obniżenie kosztów stałych utrzymania gospodarstwa domowego. Co więcej, instalacje fotowoltaiczne należą do odnawialnych źródeł energii, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. Czy zatem skoro fotowoltaika dla indywidualnych odbiorców jest tak dobrym pomysłem, że korzysta z niej coraz więcej osób, to dla firm i przedsiębiorstw to również dobry kierunek? Oczywiście, że tak!

Fotowoltaika dla przedsiębiorców – co możesz zyskać?

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw zbiór korzyści. Większość firm zarówno produkcyjnych, jak i tych, których praca opiera się na działalności biurowej, korzysta z energii elektrycznej. Jej koszty w porównaniu do pojedynczych gospodarstw są znacznie wyższe. Jeżeli więc jest możliwość, aby jeden z podstawowych kosztów utrzymania firmy zminimalizować, to już samo w sobie jest oczywistym argumentem za fotowoltaiką. Koszt montażu paneli fotowoltaicznych jest dość duży. W przypadku dużych firm będzie on relatywnie większy, ponieważ potrzebne będzie znacznie więcej paneli. Wpływa to więc na koszt całej instalacji. Dla niektórych przedsiębiorców gra może wydawać się niewarta świeczki, jednak nie jest to prawdą. Coraz częściej bowiem pojawiają się programy oferujące dofinansowanie właśnie dla przedsiębiorców na montaż paneli fotowoltaicznych. Ponadto firmy mogą korzystać z nisko oprocentowanych kredytów, czy też leasingu. Jednak panele fotowoltaiczne dla firm mają jeszcze jedną istotną zaletę. Ich montaż można odliczyć od podatku, a także wliczyć w koszty uzyskania przychodów. Ta możliwość powinna przekonać wielu wahających się przedsiębiorców.

panele fotowoltaiczne dla firm

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw – Twoja super eko firma

Wspomnieliśmy o zaletach fotowoltaiki pod kątem obniżenia kosztów utrzymania firmy, a także możliwości obniżenia kosztów instalacji poprzez pozyskanie dofinansowania oraz wrzucenie jej w koszty firmowe. Jest jednak jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, o której warto wspomnieć. Fotowoltaika jako odnawialne źródło energii to rozwiązanie bardzo proekologiczne. Inwestując w tego typu rozwiązania, firma pokazuje, że los planety nie jest jej obcy. Dbanie o środowisko, podążanie za ekologicznymi trendami ii wdrażanie proekologicznych rozwiązań w swojej firmie buduje świetny PR. Wizerunek firmy świadomej i zaangażowanej w walkę o lepsze jutro z pewnością przyniesie przedsiębiorstwu wymierne korzyści i wzbudzi pozytywny odbiór wśród potencjalnych kontrahentów.

Dodaj komentarz