Malujemy mieszkanie – co zrobić by efekt był jak najlepszy?

Remont to słowo, które u wielu osób budzi różne emocje. Dla innych jest to ciekawa forma przeprowadzenia zmian i odświeżenia wnętrza, dla innych przykra konieczność. My jednak skupimy się na tym, co możemy zrobić by nasze mieszkanie po remoncie wyglądało jak najlepiej. Zatem, jak pomalować ściany, by efekt był dla nas zadowalający?

Przygotowanie podłoża

Ważnym czynnikiem mającym wpływ na ostateczny wygląd mieszkania jest przygotowanie podłoża. Niezależnie od jego rodzaju warto proces ten rozpocząć od gruntowania. Służy do tego specjalny preparat w formie mleczka, który pozwala ograniczyć wchłanianie farby, a także zachowanie równomiernego efektu jej wyglądu i koloru.

Malowanie ścian

Odpowiednie farby dla odpowiedniej ściany

Jest to kluczowe. Nie oszczędzajmy na jakości farby, zwłaszcza jeśli remont wykonujemy tylko raz na kilka lat. Jej właściwości takie jak odporność na ścieranie, trwałość kolor uczy umożliwienie ścianom oddychania powinno być dla nas kluczowe. Nie ograniczajmy się zatem do najtańszych produktów, które z czasem stracą swój kolor, a do tego nie będziemy mogli zmyć z nich powstałych w czasie użytkowania mieszkania plam. Pamiętajmy też, by do łazienki i kuchni stosować odpowiednie dla tych pomieszczeń farby, które przeważnie mają odpowiednie do tego celu właściwości i podwyższoną trwałość na wilgoć lub osiadające zabrudzenia.

Dobry sprzęt to podstawa

Niezależnie od naszych upodobań oraz przyzwyczajeń dobierzmy taki sprzęt, który nie tylko pozwoli nam na komfortową pracę ale również zapewni jak najlepszy efekt końcowy. Warto również zastosować się do zaleceń producenta, zwłaszcza jeśli chodzi o sposób nakładania farby na ścianę. Po wykonanej pracy pamiętajmy, by cały wykorzystany sprzęt poddać dokładnemu umyciu i pozwolić mu wyschnąć w odpowiednich warunkach.

To tylko kilka podstawowych informacji na temat malowania ścian. Nic bowiem nie zastąpi naszego doświadczenia oraz znajomości różnych produktów przeznaczonych do tego celu. Życzymy, by efekt Waszego remontu był dla Was w pełni satysfakcjonujący!

Dodaj komentarz