Na czym polega fenomen kantorów internetowych?

Internet znacznie ułatwił nam funkcjonowanie w wielu dziedzinach życia, miało to miejsce również w przypadku finansów, inwestowania oraz rynku walutowego. Wiele słyszy się obecnie na temat kantorów internetowych, które cieszą się coraz większą popularnością oraz uznaniem pośród Internautów.

Zanim jednak zaczniemy naszą przygodę z e-kantorami warto przyjrzeć im się bliżej. Wyróżniamy ich dwa rodzaje: wirtualny kantor, funkcjonujący tak jak tradycyjny oraz platformę społecznościową, gdzie można wymieniać waluty.

Pierwszy typ działa bardzo podobnie do stacjonarnego odpowiednika. Cechą wyróżniającą tradycyjne kantory od wirtualnych jest niższy spread. W obu przypadkach źródłem zysku właściciela jest różnica pomiędzy kupnem a sprzedażą walut, jednakże sieć pozwala znacząco obniżyć koszty ponoszone przez klientów. Inaczej sprawa wygląda w przypadku platform wymiany walut. Kursy poszczególnych walut uzależnione są od bieżącego popytu i podaży w danym serwisie, który zarabia wyłącznie na opłatach pobieranych od zrealizowanych transakcji.

Śmiało możemy się pokusić o stwierdzenie, że tego typu wirtualne narzędzia wymiany walut niebawem podbiją rynek walutowy ze względu na niższy spread, wygodę użytkowania oraz dostępność.

Chcąc skorzystać z usług kantorów internetowych powinniśmy najpierw porównać je, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Doskonałym sposobem na to jest ranking, który znajdziemy w serwisie StrefaWalut.pl. To bardzo wygodne, a zarazem innowacyjne narzędzie, pozwalające na śledzenie kursów walut w czasie rzeczywistym.

Dodaj komentarz