Ława kominiarska – 3 rzeczy, które powinieneś o niej wiedzieć

Ława kominiarska – 3 rzeczy, które powinieneś o niej wiedzieć

Jeżeli budujesz dom, to bez wątpienia zależy Ci na tym, aby jego dach był trwały. W dużej mierze to on zapewnia bezpieczeństwo nie tylko Tobie i Twojej rodzinie, ale także Twojemu dobytkowi. Aby mógł być solidny i estetyczny, od czasu do czasu musisz kontrolować jego stan. Z tego względu zakupem, na który warto się zdecydować, jest ława kominiarska. Czytaj dalej, a poznasz 3 istotne fakty na jej temat.

1. Gdzie powinna być zainstalowana ława kominiarska?

Ława kominiarska to produkt, który nie musi znajdować się na wszystkich dachach. Jest ona jednak absolutnym obowiązkiem w konkretnych przypadkach, które regulowane są przez prawo budowlane. O ile spadek dachu jest większy niż 25%, ława musi być na nim zamontowana. Ponadto muszą być w nią wyposażone dachy, które pokryte są materiałami łamliwymi oraz takie budynki, które posiadają kominy, do których nie da się zajrzeć bez odpowiedniego podestu.

2. W czym pomoże Ci ława kominiarska?

Zamontowanie ławy kominiarskiej na dachu zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo osób, które muszą się na nim znaleźć. Dzięki niej będziesz mógł zarówno skontrolować stan samego dachu, jak i go odśnieżyć, czy usunąć z niego ewentualne zabrudzenia. Niezależnie od tego, czy na dach będziesz musiał wejść samodzielnie, czy wpuścisz tam specjalistów, dzięki temu elementowi wszystkie niezbędne prace będą mogły przebiegać łatwo i bezpiecznie.

3. Czy można zamontować ławy kominiarskie na gotowym dachu?

Zbagatelizowałeś kwestie związane z odpowiednim przygotowaniem i zabezpieczeniem dachu? Możesz to jeszcze naprawić! Choć ławy kominiarskie najczęściej montowane są na etapie krycia dachu, to jednak można je przytwierdzić również w momencie, gdy dach jest już gotowy. Zadbaj o to, aby wyposażyć swój dom w takie elementy, zanim będzie za późno.

Szukając produktów niezbędnych do wykończenia dachu, takich, jak np. ława kominiarska, internauci często trafiają na sklep Dachcom. To miejsce w swoim asortymencie posiada szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów dachowych. Ten e-sklep został stworzony przez specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w branży, dlatego możesz mieć pewność, że zakupione tam produkty będą świetną inwestycją na długie lata.

Dodaj komentarz