Organizacje wesela – na czym można, a na czym nie warto oszczędzać?

Ślub i wesele to wyjątkowy czas dla zakochanych w sobie osób. Planowanie uroczystości jest bardzo czasochłonne i wymaga dobrej organizacji. Oczywiście, zazwyczaj para ma ustalony budżet, jaki może wydać na imprezę, dlatego musi odpowiednio rozplanować wydatki. Jednak bywa i tak, że konieczna są oszczędności.

Zbędne i niezbędne wydatki ślubne

Narzeczeni organizując przyjęcie weselne, chcą aby było one stylowe i zapamiętane przez gości. Dlatego wybierają najlepszą salę, zespół muzyczny, a to wszystko jest bardzo kosztowne. Obecnie popularne są również występy barmańskie, tudzież pokazy sztucznych ogni. Oczywiście warto zastanowić się, czy wynajem tego typu atrakcji ma sens. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem, zawsze można zrezygnować z zespołu na rzecz DJ-a, który jest zdecydowanie tańszy, a może również pełnić funkcję wodzireja i prowadzić ciekawe zabawy. Ponadto mamy też pewność, że każdy z naszych gości będzie zadowolony z oprawy muzycznej, gdyż zawsze może poprosić o jakąś piosenkę.

Również przyszła Panna Młoda może poczynić pewne oszczędności na sukni ślubnej. Każda kobieta chce się czuć wyjątkowo i pięknie w tym dniu, więc zazwyczaj marzy o bardzo drogiej sukni, tłumacząc, że po weselu może ją sprzedać i część wydatków się zwróci. Prawda jest zgoła inna, gdyż suknie szyte są na miarę, stąd też ciężko znaleźć kobietę o tych samych wymiarach, a przeróbki krawieckie nie zawsze są możliwe i opłacalne. Zatem zamiast kupować niezwykle drogie suknie, warto poprosić krawcową o wycenę projektu, a cena będzie na pewno zdecydowanie niższa. Kolejnym świetnym pomysłem będzie zakup sukni po sezonie, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet 50%.

Zaproszenia na ślub – styl i elegancja

Zaproszenia na ślub stanowią najlepszy sposób na okazanie szacunku zapraszanym osobom i jednocześnie na danie im do zrozumienia, że są dla nas ważni i że zależy nam na ich obecności. Dlatego też warto zdecydować się na zaproszenia robione ręcznie – takie, które nie tylko spełnią funkcję informacyjną (zaproszenie na ślub wraz z podaniem miejsca i dokładnej daty), ale też będzie stanowić bardzo miłą pamiątkę z tego wydarzenia. Zaproszenia mogą, a nawet powinny zostać spersonalizowane, a więc przygotowane dla konkretnych osób, do którym mają trafić. Dzięki temu prostemu zabiegowi każdy zaproszony poczuje się wyjątkowo. Warto też zaprojektować je tak, aby oddawały charakter lub cechy szczególne Pary Młodej, przez co staną się niejako ich unikalną wizytówką.

Przy ustalaniu wyglądu zaproszeń ślubnych należy wziąć pod uwagę również styl i kolorystykę motywu przewodniego, dominującego w oprawie całego przyjęcia weselnego. Powinny w jakiś sposób odnosić się nie tylko do osób, ale i miejsca ślubu oraz przyjęcia weselnego. Tak dokładne opracowanie zaproszeń nie jest, jak można się domyślić, sprawą łatwą. Dlatego warto całość powierzyć w ręce specjalistów, którzy nie tylko zdejmą z nas naprawdę sporo pracy niezbędnej do samodzielnego przygotowania zaproszeń ślubnych, ale też zrobią to znacznie szybciej i z zachowanie pełnego profesjonalizmu. Musimy pamiętać, że tylko duże doświadczenie, odpowiednie narzędzia i drukarki obsługujące wysokie gramatury papieru dadzą nam pożądane efekty.

zaproszenia na ślub

Zaproszenia na ślub nie muszą być papierowe

Oczywiście jeżeli zależy nam na oszczędności, a jednocześnie chcemy być oryginalni to możemy zdecydować się na zaproszenia ślubne w formie filmiku. Wystarczy go nagrać chociażby przy pomocy smartphone’a i wysłać w formie wiadomości, bądź też nagrać na płytę CD. Takie zaproszenia na pewno się wyróżniają i będą zaskoczeniem dla wszystkich gości.

Dodaj komentarz