Pomysły na niebanalne podziękowania komunijne – jak zaskoczyć swoich gości? Podpowiadamy

Pomysły na niebanalne podziękowania komunijne – jak zaskoczyć swoich gości? Podpowiadamy

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to emocjonująca uroczystość w życiu każdej rodziny. Zazwyczaj towarzyszy jej przyjęcie w gronie najbliższych, których nie widuje się na co dzień. Podczas tego ważnego wydarzenia warto pamiętać o gościach i pokazać im, jak cenimy sobie ich obecność. Odpowiednią formą wyrażenia wdzięczności jest wręczenie drobnego upominku. Jakie podziękowania komunijne sprawdzą się najlepiej? Zainspiruj się naszymi pomysłami – znajdziesz je w poniższym artykule.

Kiedy wręczyć gościom podziękowania komunijne?

Sposobów wręczenia gościom uroczych podziękowań komunijnych jest wiele. Każdy z nich z pewnością spotka się z uśmiechem na twarzy bliskiej osoby. 

Najczęściej upominki układa się obok zastawy stołowej, by goście mogli po nie sięgnąć już na początku przyjęcia. Inną, sprawdzoną metodą jest osobiste wręczenie podarunku każdemu biesiadnikowi osobno, po zakończeniu uroczystości. To także okazja do wyrażenia wdzięczności za przybycie słowami. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, nawet najmniejszy gest będzie cenny dla zaproszonych, bliskich osób.

Jakie podziękowania komunijne sprawdzą się najlepiej?

Drobne upominki wręczone gościom z wdzięczności za obecność na przyjęciu komunijnym Twojego dziecka nie muszą być drogie. Mimo dużych kosztów związanych z organizacją tego wydarzenia, warto uwzględnić je w budżecie. Najważniejsze, by podziękowania komunijne zachwycały estetyką i były uniwersalne – powinny trafić w gust wszystkich zaproszonych osób. Proste rozwiązania są najlepsze, dlatego postaw na urocze słoiczki ze słodkim miodem. Doskonale pasują na niemal każdą okazję. Chętnie wykorzystywanym pomysłem jest też podarowanie gościom magnesów w kształcie serca – dzięki nim Twoi bliscy nigdy nie zapomną o tej ważnej uroczystości!

Na specjalne podziękowania komunijne zdecydowanie zasługują dziadkowie i rodzice chrzestni Twojej pociechy. Można docenić ich specjalnym zestawem słodkości, zamkniętym w pięknie wykonanym, drewnianym pudełku okraszonym osobistą dedykacją.

Forma upominku ma znaczenie!

Niezależnie od tego, jakie podziękowania komunijne wybierzesz, zadbaj szczególnie o ich stronę wizualną. Weź także pod uwagę to, że powinny uzupełniać dekorację stołu, tworząc z nią harmonijną całość. Postaw na sprawdzone upominki, które znajdą uznanie wśród wszystkich Twoich gości! W szczególny sposób doceń najbliższych członków rodziny, czyli dziadków i chrzestnych głównego bohatera tego wydarzenia. Wybierz zatem personalizowane podziękowania, które zachwycają starannością wykonania w każdym calu. Znajdziesz takie np. w e-sklepie PS Dziękuję – z pewnością nie przejdziesz obok nich obojętnie!

Podziękowanie gościom za obecność na tak ważnej uroczystości to piękny zwyczaj. Przyjęcie nabierze też wyjątkowej oprawy, jeśli upominki wręczy osobiście główny bohater tego wydarzenia.

Dodaj komentarz