Prawo jazdy w Anglii po polsku

Życie w Wielkiej Brytanii znacznie różni się od tego w Polsce. Dlatego też bardzo wiele Polaków decyduje się na wyjazd zagranicę. Ci którzy osiedlili się już jakiś czas temu wiedzą, iż w niektórych dziedzinach życia Anglia jest bardzo przyjazna człowiekowi. Przykładem mogą być regulacje dotyczące zasad zdobywania prawa jazdy w UK.

Zdobycie dokumentu prawa jazdy w Anglii jest dużo łatwiejsze niż w Polsce, gdzie znane są przypadki podchodzenia do egzaminu po kilkanaście razy.

Na wyspach jedynym problemem z którym borykają się na początku pozostali Europejczycy i nie tylko oni jest ruch lewostronny. Dlatego też dużą popularnością cieszą się szkoły jazdy, gdzie lekcji udzielają polscy instruktorzy nauki jazdy. Korzystają z nich zarówno kierowcy posiadający już prawo jazdy, ale mający obawy przed poruszaniem się po brytyjskich drogach, jak i osoby ubiegające się dopiero o ten dokument.

Przebywając w Londynie czy też innym mieście na terenie Wielkiej Brytanii nie trzeba uczestniczyć w kursie prawa jazdy. Nauka jazdy w Anglii może zostać przeprowadzona nieodpłatnie przez osobę, która posiada od 3 lat prawo jazdy wydane w UK lub innym kraju UE oraz ma skończone 21 lat.
Osoby, które decydują się na skorzystanie z nauki jazdy i testów w specjalnych szkołach muszą uważać na oszustów. Bardzo często można spotkać osoby, które padły ofiarą nieuczciwych osób podających się za licencjonowanych instruktorów.

Każdy instruktor po przebyciu cyklu specjalistycznych szkoleń i zdaniu egzaminu powinien posiadać naklejkę ze specjalnym oznaczeniem umiejscowioną na szybie. Część z nich będzie miała oznaczenie PDI (Potential Driving Instructor) co oznacza, że mamy do czynienia z licencjonowaną osobą, która posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń, ale ma przed sobą jeszcze ostatni egzamin. Uprawnienie PDI wydawane jest zazwyczaj na poł roku i w tym czasie ta osoba musi podejść do ostatecznego egzaminu. Większość instruktorów posiada naklejkę z oznaczeniem (ADI) Approved Driving Instructor i są to w pełni wykwalifikowane osoby posiadający licencję.

Warto korzystać z usług instruktorów, ponieważ są oni objęci specjalny ubezpieczeniem. Jeżeli dochodzi do stłuczki czy wypadku nie musimy się wtedy martwić o jakiekolwiek problemy. Nauka jazdy u profesjonalistów to gwarancja, że zostaniemy dobrze przygotowani do poruszania się po brytyjskich drogach.

Dodaj komentarz