naprawa BMW Rzeszów

Serwis BMW Rzeszów – czyli kto nam pomoże w naprawie samochodu

Każdy kierowca doskonale wie, że każdy samochód prędzej czy później musi trafić do serwisu. Nie ważne czy w grę wchodzi eksploatacyjna wymiana zużytego podzespołu, czy awarii uległ jeden z kluczowych układów w naszym samochodzie, pomoc mechanika może być koniecznością. Wielu z nas zastanawia się w takich przypadkach jak minimalizować wydatki jednocześnie obawiając się ryzyka związanego z pozostaniem naszego samochodu w mniej doświadczonych i wprawnych rękach. Na przykładzie ASO BMW podpowiemy, dlaczego autoryzowany serwis jest lepszym wyborem niż inne warsztaty.

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO?

Serwisowanie samochodu w ASO jest koniecznością, w przypadku samochodów które posiadają jeszcze gwarancję. Jeśli przy wystąpieniu usterki pominiemy autoryzowany serwis BMW lub innej, właściwej marki musimy liczyć się z utratą gwarancji na konkretny podzespół, układ lub nawet na cały samochód. Naprawa zrealizowana w innym warsztacie niż ASO jest wbrew pozorom bardzo łatwa do wykrycia, przynajmniej dla wprawnego oka specjalisty.

ASO BMW

Kolejną zaletą serwisowania samochodu w ASO BMW jest kadra specjalistów. Są oni na bieżąco szkoleni, posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające umiejętności oraz doświadczenie w serwisowaniu pojazdów konkretnej marki. Dzięki temu są w stanie bardzo sprawnie oraz skutecznie usunąć niemalże każdą usterkę, która może dotknąć danego samochodu. Oprócz tego ciągłe kontrole jakości, weryfikowanie kompetencji oraz badanie satysfakcji klientów sprawiają, że obsługa w ASO stoi na najwyższym poziomie.

Kolejnym argumentem przemawiającym za autoryzowanym serwisem BMW jest fakt, że mechanicy w trudnych lub ściśle określonych przypadkach mogą skorzystać z wiedzy oraz pomocy producenta samochodu. Jest to bardzo ważne, szczególnie w przypadku, gdy usterka okazuje się być skomplikowana lub trudna do usunięcia. Ponadto, serwisy ASO posiadają odpowiedni sprzęt oraz oprogramowanie umożliwiające jeszcze skuteczniejszą diagnostykę oraz usuwanie usterek. Za przykład może nam posłużyć naprawa BMW Rzeszów, gdzie autoryzowany serwis może pochwalić się ogromną skutecznością w usuwaniu nawet poważnych usterek mogących spotykać samochody używane tej marki.

Z czym musimy się liczyć serwisując samochód poza ASO?

Oddanie swojego samochodu do serwisu nie będącego autoryzowanym dla danej marki niesie za sobą określone ryzyko. Pomijając sam fakt, że w przypadku posiadania gwarancji skorzystanie z usług innego serwisu niż ASO spowoduje jej zerwanie to warto wiedzieć o kilku innych, ważnych aspektach.

Mechanicy oraz serwisy niebędące ASO marki nie mają dostępu do aktualnej wiedzy z zakresu budowy najnowszych modeli pojazdów. Ograniczony jest również dostęp do narzędzi, sprzętu oraz oprogramowania pomocnego w diagnostyce oraz usuwaniu usterek samochodów. Ponadto, korzystając z usług innych niż ASO marki BMW serwisów możemy mieć znaczny problem z dostępem do oryginalnych części zamiennych, dedykowanych i certyfikowanych przez producenta samochodu dla danego modelu.

Podejmując decyzję o wyborze serwisu, któremu powierzymy naprawę naszego samochodu warto przeanalizować wszystkie „za i przeciw”. Bardzo często okazuje się, że pozorne oszczędności wynikające z tańszej obsługi klienta poza ASO mogą w przyszłości nieść za sobą bardzo przykre i kosztowne konsekwencje.

Dodaj komentarz