Stojaki reklamowe z plexiglasu

Jedną z najpopularniejszych form reklamy są wszystkim dobrze znane stojaki reklamowe. Na rynku działa cała masa firm oferujących swoje usługi. Minęły już czasy kiedy były one proste i nieestetyczne. Obecna technologia pozwala na tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych typów z przeróżnych materiałów. Początkowo wytwarzane jedynie z metalu dziś są głównie wykonywane z plexiglasu.

Skrótowo określany pleksi jest sztucznym tworzywem wykonanym głównie z polimeru. Jego główne właściwości stanowi przede wszystkim duża przeźroczystość i odporność na działanie ultrafioletu. Dzięki temu wykonane z niego stojaki z czasem nie ulegną pożółknięciu. Ponadto materiał ten jest bardzo łatwy w obróbce, toteż możliwe jest wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów na życzenie klienta. W przeciwieństwie do metalu także nie ulegnie procesowi rdzewienia.

Pleksi posada także oczywiście wady. Istnieje możliwość wykończenia powierzchni  na połysk, jednak niestety jest ona bardzo podatna na rysowanie się. Mimo tego klienci i tak wolą ten materiał niż stary metal, głównie z powodu wytrzymałości i estetyki. Dopóki nie zostanie wynalezione nowy, lepszy materiał sytuacja ta chyba się szybko nie zmieni.

Dodaj komentarz