Narty i inne dyscypliny sportowe

Narty same w sobie mają przeróżne odmiany, wśród których warto wymienić zarówno klasyczną jazdę, alpejską czy chociażby bardziej popularny w środowisku młodzieżowym snowboard. Sporty te łączy sposób poruszania się za pomocą jednej, bądź dwóch desek przyczepionych do nóg. Warto także podkreślić, że nie jest to nowy sport, gdyż swoje prowizoryczne początki miały już 2500 lat temu.

Nieco innymi dyscyplinami zimowych, niemniej jednak ekscytującymi zdecydowanie jest wszelkiego saneczkarstwo. Posiada ono wiele odmian w zależności od rodzaju pojazdu, na którym się poruszamy. Tak, więc wyróżnić można także bobslej czy skeleton. Do jazdy potrzebny jest już specjalny tor, po których suniemy w dół z prędkościami osiąganymi nawet powyżej 100km/h.

Kolejną grupę, gdzie technika jazdy nieco przypomina narty jest wszelkiego rodzaju łyżwiarstwo. Poczynając od zwykłej szybkiej jazdy na lodzie, poprzez jazdę widowiskową jazdę figurową, kończąc na wszystkim znanym sporcie, jakim jest hokej. Sportowcy poruszają się po idealnie wypolerowanej powierzchni lodowej, używając ostrych łyżew.

Jeśli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani co do zakupu sprzęt sportowego, warto się dobrze zastanowić i spróbować każdego z nich. Praktycznie w każdym ośrodku funkcjonuje wypożyczalnia nart, gdzie za niewielkie pieniądze nabędziemy sprzęt i spróbujemy swoich sił. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której zakupiony sprzęt jednak nie będzie nam potrzebny. Będąc już odpowiednio zaopatrzonym tylko patrzeć jak będziemy szusować w Austrii czy innymi białym raju.

Dodaj komentarz