Tablice firmowe a metaloplastyka

Jest to pewien rodzaj wizytówki skierowanej ku potencjalnemu klientowi szukającemu tej właśnie konkretnej usługi.Tablica firmowa powinna odzwierciedlać charakter prowadzonej działalności i pozycję, jaką posiada dane przedsiębiorstwo na rynku. Estetyczne wykonanie świadczy o renomie przedsiębiorstwa i profesjonalizmie w zakresie oferowanej usługi. Pracodawcy najczęściej decydują się na tablice informacyjne wykonane z metalu, które charakteryzują się elegancją tak cenioną przy kreowaniu wizerunki firmy.

Szyldy firmowe wytwarzane są w pracowniach rzemiosła artystycznego. Specjaliści sprawdzonymi metodami poddają obróbce takie metale jak brąz, mosiądz i żeliwo, które następnie satynują polerują, a nawet malują, aby nadać połysk lub odcień wykonanej tablicy. Stosowane metody to odlew lub obróbka stali kwasoodpornej, ale coraz częściej wykorzystuje się metodę mieszaną, która pozwala łączyć ze sobą różnego rodzaju materiały, a nawet tworzywa sztuczne. Obok metali wykorzystywane są więc szkło, drewno czy kamień, które umiejętnie połączone dają wyjątkowo interesujący efekt.

Gdy tablica jest już przygotowana, pozostaje umieścić na niej stosowny napis i ewentualnie motyw graficzny, który zwykle stanowi logo firmy. Metoda grawerowania pozwala na stworzenie bardzo estetycznego tekstu, a literom można nadać odpowiedni kolor, jak złoto czy srebro, co tylko podnosi walory estetyczne wyrobu.

Dodaj komentarz