oprogramowania do firm

System AMMS – dlaczego warto z niego korzystać?

Sprawne funkcjonowanie placówek medycznych to kwestia o ogromnym znaczeniu, realnie wpływająca na zdrowie i życie pacjentów. Na szczęście system informatyczny AMMS wspomaga ich działanie, m.in. eliminując błędy wynikające z nieprawidłowego odczytywania odręcznych zapisków oraz przyspieszając wiele koniecznych procedur. Dlaczego warto z niego korzystać?

Do czego służy system AMMS?

AMMS, czyli Asseco Medical Management Solutions to nazwa zintegrowanego oprogramowania informatycznego przeznaczonego do placówek medycznych takich jak szpitale i przychodnie (zarówno te prywatne, jak i współpracujące z NFZ). Do jego funkcji należy m.in. odczytywanie skierowań, skanowania dokumentów pacjentów i automatyczne rejestrowanie ich danych demograficznych, zarządzanie dokumentacją medyczną, wskazywanie interakcji poszczególnych leków, powiadamianie pacjentów przez e-mail i wiadomości SMS, kontrola rozliczeń z NFZ, wycena kosztów oraz rejestracja internetowa. System jest kompleksowy i bardzo komfortowy w użyciu, a jego wykorzystywanie znacząco usprawnia funkcjonowanie całej placówki.

oprogramowania do firm

Zalety systemu AMMS

Jedną z głównych zalet systemu AMMS jest możliwość eliminowania błędów związanych z nieprawidłowym odczytywaniem pisma odręcznego. Oprogramowanie działa w przeglądarkach internetowych, dzięki czemu nie wymaga instalacji na urządzeniach użytkowników. Zastosowana w nich kryptografia asymetryczna sprawia, że system jest niezwykle bezpieczny i nadaje się do przesyłu tzw. danych wrażliwych. Jego używanie jest bardzo wygodne i intuicyjne: pozwala na nanoszenie notatek oraz znaków graficznych na już istniejące dane, ma wbudowanych kilka języków, umożliwia ustawienie skrótów klawiszowych, a także w widoczny sposób wskazuje pola obowiązkowe do wypełnienia, źle uzupełnionych oraz edytowalnych. Dzięki temu program AMMS można konfigurować zgodnie z własnymi, indywidualnymi potrzebami, a administracja szpitala lub przychodni staje się znacznie sprawniejsza.

Dodaj komentarz