W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – premiera 27.10.2021r. NETFLIX

W lesie dziś nie zaśnie nikt – informacje podstawowe

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” to polski slasher, którego pierwsza część pojawiła się w popularnym serwisie Netflix wiosną 2020r. Trwający 102 minuty film niemal z miejsca porwał polską i zagraniczną publikę, a także zyskał uznanie w oczach krytyków. Reżyser, Bartosz Kowalski, uskrzydlony sukcesem, zdecydował się więc na realizację drugiej części horroru, który opublikowany zostanie na ogólnoświatowej platformie Netflix już 27.10.2021r. – idealnie na Halloween.

Źródło: YouTube, powyżej YouTube

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – obsada

W drugiej części filmu, oprócz znanych nam już bohaterów, poznajemy nowe postacie, wokół których będzie toczyła się główna akcja wydarzeń.

W skład obsady wchodzą:

Mateusz Więcławek – Adaś

Julia Wieniawa – Zosia

Zofia Wichłacz – Wanessa

Andrzej Grabowski – sierżant Waldek

Wojciech Mecwaldowski – kierownik obozu

Izabela Dąbrowska – Prostytutka

Robert Wabich – Mariusz

Sebastian Stankiewicz – brat Mariusza

W lesie dziś nie zaśnie nikt – fabuła

Źródło: YouTube

W pierwszej części slashera poznajemy losy grupy uzależnionych od swoich smartfonów nastolatków, która wyjeżdża na obóz mający pomóc im się wyciszyć oraz zapoznać z pięknem natury. W toku akcji jednak zaczynają dziać się rzeczy przerażające – dzieciaki giną jedno po drugim i nikt nie wie, kto stoi za morderstwami. Do akcji wkracza rezolutna Zosia – doświadczona przez życie bohaterka odkrywa tajemnicę samotnej matki, która wiele lat temu w wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń straciła swoje ukochane bliźniaki – zastąpiły je olbrzymie potwory. I to one są największym zagrożeniem tego lasu. Zosi udaje się przeżyć, ale czy to aby na pewno koniec jej kłopotów?

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – sequel

O fabule drugiej części wyczekiwanego przez wszystkich fanów kina horroru wiemy na razie niewiele. Głównym bohaterem, wokół którego toczy się akcja, jest młody policjant – Adaś. Chłopak nieśmiały, który za wszelką cenę próbuje wkupić się w łaski kolegów ze służby. Zabiega też o względy koleżanki – pięknej i niezwykle śmiałej Wanessy. Czy mu się to uda? Odpowiedź poznamy już 27 października.  

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – oczekiwania

Po niepodważalnym sukcesie pierwszej części – film z powodu pandemii nie trafił do kin, ale w serwisie Netflix przez wiele tygodni utrzymywał się w top 10 najchętniej oglądanych pozycji (zarówno na rodzimym, jak i zagranicznym rynku) – oczekiwania wobec całej ekipy produkcyjnej wzrosły. Wszyscy fani takiego kina zastanawiają się, czym teraz zaskoczy ich reżyser i czy główna bohaterka poprzedniej odsłony zazna w końcu spokoju, i wróci jeszcze do normalności. Przebić światowy hit nigdy nie jest łatwo, czy Bartoszowi Kowalskiemu się to uda przekonamy się już dziś wieczorem.

Dodaj komentarz