Wybór dodatków pozostaw kobiecie

Większość mężczyzn, dla których najważniejsza w mieszkaniu jest wygoda i jego funkcjonalność, z pewnością nie zajmuje się dodatkami, upiększającymi dany pokój. Takie sprawy zazwyczaj zostawiają kobietom.

Kobiecy gust

W zasadzie nie sposób nie zgodzić się z teorią, że kobieta ma lepszy gust w sprawach wystroju wnętrza, zgromadzeniu odpowiednich przedmiotów dekoracyjnych pasujących do reszty mebli czy utrzymanych w odpowiedniej tematyce i kolorystyce. Właściwe dodatki do mieszkania takie jak obrazy, lampy, ozdobne naczynia lub bibeloty powinny się ze sobą wiązać, by całość stanowiła uzupełnienie zaaranżowanego stylu.

Dodatki do mieszkania

Większość pań, zanim przystąpi do nabywania odpowiednich dodatków do mieszkania najpierw zapoznaje się z najnowszymi trendami w urządzaniu poszczególnych pomieszczeń w domu; przeglądają magazyny, wykonują swego rodzaju research, by zorientować się jaki styl obowiązuje w danym czasie, a następnie udają się na zakupy. Kobiecy gust to zazwyczaj delikatne i miłe dla oka przedmioty, lecz zdarza się, że dodatki do mieszkania kobieta urządza częściowo w guście mężczyzny, gdyż najważniejszy jest kompromis.

Idealny konsensus

Elementy dekoracyjne powinny współgrać ze sobą – będą wtedy stanowić spójną całość – mowa tu o dodatkach wyrażających styl kobiecy oraz uwydatniające gust mężczyzny. Ozdoby wskazujące na obecność w domu mężczyzny, lecz wybierane przez kobietę ze względu na kobiecy gust, będą zdecydowanie łagodniejsze w wyrazie, niż gdyby wyboru dokonał mężczyzna.

Dobrym kompromisem na neutralność stylu, a zarazem jego nowoczesny design, akceptowalny i przez Pana i przez Panią mogą być umieszczone w ramkach sentencje i złote myśli. Obrazy tego typu udekorują pomieszczenie a jednocześnie zaakcentują charakter pokoju.

Dodaj komentarz