Zegarki męskie – jak powinno się je nosić? Podpowiadamy

Zegarki męskie – jak powinno się je nosić? Podpowiadamy

Zegarek męski to znakomity dodatek, który potrafi doskonale podkreślić stylizację. Warunek jest tylko jeden – musi być prawidłowo noszony. Niestety w praktyce w tym miejscu pojawia się wiele błędów – dlatego też w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zwrócić na nie uwagę. Czytając dalej, dowiesz się m.in. tego, jak dobrać czasomierz do stylizacji oraz w jaki sposób go zakładać.

Dopasuj czasomierz do stylizacji

Umiejętnie dobrany zegarek męski świadczy o dobrym stylu i dodaje pewności siebie. Niestety często można zaobserwować, że mężczyźni noszą jeden model do wielu stylizacji. Jest to dużym błędem, gdyż całość powinna być spójna. Tym samym do eleganckiego stroju należy dobrać elegancki czasomierz. W sportowym wydaniu wskazane jest natomiast, by postawić na nieco luźniejszy model. Mimo wszystko pamiętaj, że zegarek to tylko dodatek. Jego zadaniem jest więc wzbogacanie wizerunku, a nie granie w nim kluczowej roli.

Na którym nadgarstku należy nosić męskie zegarki?

Zastanawiasz się, na którym nadgarstku nosi się zegarki męskie? Wiele osób zapewne odpowiedziałoby, że na lewym. Odpowiedź może więc nieco zaskoczyć. Otóż to zależy od tego, która ręka jest dominująca. Czasomierz powinien znaleźć się po przeciwległej stronie. Zasada ta kieruje się względami praktycznymi – jest to ręka, z której korzysta się rzadziej. Biżuteria w mniejszym stopniu narażona jest więc na uszkodzenia. Łatwiej jest też nakręcić mechanizm lub też sprawdzić godzinę, nawet podczas wykonywania innej czynności.

W jakiej pozycji powinien znajdować się zegarek?

No i na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie, w jakiej pozycji powinien znajdować się męski zegarek. Jedni noszą go na nadgarstku, inni z kolei znacznie wyżej. Czasami też zaobserwować można, że bransoleta jest zbyt luźna i wędruje dowolnie po całej ręce. To niestety jest bardzo duży błąd. Najlepiej bowiem, aby biżuteria była tuż za nadgarstkiem. Zwróć też uwagę na to, czy nie wystaje za bardzo spod koszuli, gdyż nie jest to pożądane. Widoczna powinna być jedynie połowa tarczy, chyba że ramię jest zgięte.

Dodaj komentarz