Niezawodna taśma pakowa – jaką wybrać? Rozwiewamy wątpliwości

Niezawodna taśma pakowa – jaką wybrać? Rozwiewamy wątpliwości

Choć może się wydawać, że zapakowanie paczki do wysyłki jest prostym zadaniem, to w rzeczywistości proces ten może nastręczać wiele trudności, szczególnie na etapie zabezpieczenia pudełka. Konieczne jest wybranie odpowiedniej taśmy pakowej, która solidnie zaklei opakowanie, by w nienaruszonym stanie dotarło do odbiorcy. Jak wybrać najlepszą taśmę pakową? W poniższym artykule wskazujemy sprawdzone rozwiązania.

Najpopularniejsze rodzaje taśm pakowych

Taśma pakowa ma wiele zastosowań, dlatego też wyróżnia się różne jej rodzaje. Podziału dokonuje się na podstawie wytrzymałości i typu użytego na taśmie kleju.

1. Taśma Solvent – to najwytrzymalsza taśma dostępna na rynku, stworzona do zadań specjalnych. W produkcji stosuje się naturalny kauczuk, dzięki czemu można ją wykorzystać nawet w trudnych warunkach. Zachowuje swoje właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Co więcej, rewelacyjnie klei na niemal każdej powierzchni.

2. Taśma Hot-melt – odporna na wilgoć, sprawdzi się do klejenia standardowych opakowań kartonowych. Do produkcji wykorzystuje się kauczuk syntetyczny, co gwarantuje dobrą przyczepność i zachowanie właściwości w temperaturach dodatnich. Jest chętnie wybierana ze względu na dobry stosunek jakości do ceny.

3. Taśma akrylowa – zdecydowanie najpopularniejsza ze względu na właściwości – sprawdza się w mało wymagających warunkach, od wiosny do jesieni. Choć to jedna z najtańszych opcji dostępnych na rynku, jest odporna na działanie promieni UV. Zimą, w ujemnych temperaturach, nie stosuje się taśm akrylowych, bo na mrozie po prostu nie kleją. Jeśli aplikujemy klej w temperaturze wyższej niż +10°C, to po związaniu klej będzie dobrze zachowywać się w ujemnych temperaturach do -10°C.

Taśma pakowa tylko do zaklejania paczek? Niekoniecznie!

Najważniejsza funkcja taśmy pakowej jest dość oczywista – służy do zabezpieczenia towarów przeznaczonych do wysyłki. Jednak taśma taśmie nierówna – do ciężkich paczek najlepiej wykorzystać najodporniejszy i najwytrzymalszy rodzaj, czyli Solvent. Z lekkimi opakowaniami z powodzeniem poradzi sobie typ akrylowy. Taśma pakowa może mieć jednak więcej zastosowań. Nie da się ukryć, że właściwie dobrana, poza zabezpieczeniem, znacząco poprawia wygląd Twoich przesyłek. W dobrych sklepach, takich jak np. e-sklep Randi, dostępnych jest wiele kolorów taśm, które świetnie sprawdzą się też do oznaczania palet na magazynie czy znakowania przesyłek w centrach logistycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie taśmy?

Wybranie odpowiedniej taśmy pakowej nie jest trudnym zadaniem – należy jednak zwrócić uwagę na detale. Na przykład na nawój – wielu nieuczciwych sprzedawców podaje zawyżony rozmiar w m lub jardach, a fizycznie sprzedają mniejsze nawoje. Bardzo ważny w taśmie jest wybór kleju. Klej akrylowy sprawdza się dobrze w okresie od wiosny do jesieni. Klej hot melt jest uniwersalny przez cały rok, klej solvent również, a dodatkowo solvent ma największą siłę klejenia. Niezależnie od tego, do czego zamierzasz wykorzystać taśmę pakową, powinna ona być wytrzymała i skuteczna. Jakość taśmy pakowej to jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na bezpieczeństwo paczki. Postaw na sprawdzonych dystrybutorów, którzy cieszą się zaufaniem i dobrą opinią wśród klientów.

Dodaj komentarz