adria arjona

Adria Arjona – wiek i wzrost, kim jest?

Kim jest Adria Arjona Torres ?

Adria Arjona Torres to portorykańska aktorka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Urodziła się w San Juan w Portoryko, ale mieszkała do dwunastego roku życia w mieście Meksyk. Matka aktorki Leslie Torres jest Portorykanką, a jej ojciec Edgar Ricardo Arjona Morales, jest gwatemalskim piosenkarzem i jednym z najbardziej utytułowanych i najlepiej sprzedających się artystów latynoamerykańskich wszechczasów. Ojciec często zabierał ją na wycieczki. Adria w wieku 12 lat przeniosła się do miasta Miami, gdzie mieszkała do 18 roku życia, a następnie przeniosła się do Nowego Jorku. W Nowym Jorku zatrudniła się jako kelnerka, a podczas studiów aktorskich w Instytucie Teatralnym i Filmowym Lee Strasberg Theatre & Film Institute pracowała jako hostessa.

Kariera Aktorska

Adria zagrała jako Emily w drugim sezonie serialu Detektyw (2015) i w dwóch odcinkach serialu Impersonalni jako Dani Silva. Następnie zagrała w miniserialu fantasy „Dobry omen” jako Anathema Device i serialu dramat fantasy „Emerald City” jako Dorothy Gale. W 2019 roku pojawiła się jako drugoplanowa postać w filmie przodowym „Potrójna granica” jako Yovanna. Zagrała koło takich gwiazd jak Ben Affleck znanych z filmów o superbohaterach jak Daredevil, czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. Tego samego roku zagrała w filmie akcji „6 Underground” w reżyserii Michaela Baya, a wcielając się w główną postać Ameli / Five grając obok słynnego aktora Ryana Reynoldsa. Film miał swoją premierę w The Shed Arts Center w Nowym Jorku 10 grudnia 2019 r.

W 2021 roku Arjona zagrała w filmie akcji „Sweet Girl„, jako Amanda Cooper obok aktora Jasona Momoa. Główny okres zdjęciowy rozpoczął się 11 listopada 2019 r. w Pittsburghu w Pensylwanii, a zakończył 11 lutego 2020 roku. Został wydany 20 sierpnia 2021 na Netflix. Grudnia 2018 roku aktorka rozpoczęła negocjacje do filmu w reżyserii Daniela Espinosa pod tytułem „Morbius”. W filmie wcieliła się w główną bohaterkę filmu Martine Bancroft. Film jest wzorowany na podstawie serii komiksów o postaci Michaela Morbiusa wydawnictwa Marvel Comics. Morbius został wyprodukowany przez Columbia Pictures we współpracy z Marvelem, a dystrybuowanym przez Sony Pictures Releasing. Premiera odbyła się na Plaza Carso w Meksyku 10 marca 2022 r., a w USA została wypuszczona na ekrany 1 kwietnia 2022 roku.

Także w kwietniu 2021 roku potwierdzono, że aktorka zagra główną rolę w komedii romantycznej „Ojciec panny młodej”. W filmie zagra koło gwiazdy hollywood aktora Andy García. Film opowiada perypetie w rozległej rodzinie kubańsko-amerykańskiej. Główne zdjęcia do filmu rozpoczęły się 22 czerwca 2021 roku w Atlancie w stanie Georgia. Komedia została wydana 16 czerwca 2022 roku na serwisie HBO Max.

Wybrana filmografia

  • 2018 Pacific Rim: Rebelia zagrała jako Jules
  • 2018 Dusza towarzystwa zagrała jako Amanda
  • 2019 6 Underground zagrała jako Five
  • 2019 Potrójna granica zagrała jako Yovanna
  • 2021 Sweet Girl zagrała jako Amanda Cooper
  • 2022 Ojciec panny młodej zagrała jako Sofia Herrera
  • 2022 Morbius zagrała jako Martine Bancroft

Adria Arjona na instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Adria Arjona Torres – wzrost i wiek

Jones urodziła się 25 kwietnia 1992 w Portoryko. Aktorka ma 170 cm wzrostu.

Zdjęcie główne – źródło: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Adria_Arjona_en_2022_3.jpg / licencja Creative Commons

Dodaj komentarz