Agencje nieruchomości – zło konieczne?

Chyba nikt nie lubi, gdy jego ciężko zarobione pieniądze zainwestowane w jakąś rzecz okazują się zwykłym błędem i są po prostu tracone. Podobne uczucia mogą mieć osoby, które kupując lub wynajmują mieszkania za pośrednictwem agencji nieruchomości.

Ta z pozoru bardzo przydatna instytucja, która w ogromnym stopniu pomaga nam znaleźć odpowiednie dla siebie mieszkania Rzeszów, okazuje się potem istną studnią bez dna, w którą trzeba włożyć bardzo dużo pieniędzy. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest niezwykle prosta – za pośrednictwo w wyszukaniu i sprzedaży mieszkania agencja liczą sobie całkiem spory procent. I to nabywca, a nie sprzedawca mieszkania ms ten procent pokryć, przez co prócz sprzedawcy zarabiają także agencje nieruchomości. Rzeszów jak i inne miasta czy miasteczka w Polsce także boryka się z problemem coraz większej ilości agencji, które dosłownie żerują na niewiedzy i naiwności swoich klientów.

Aby ustrzec ich przez konsekwencjami takiego pośrednictwa, coraz więcej domów i mieszkań jest sprzedawanych bezpośrednio przez firmy budowlane, które podjęły się zadania ich stworzenia. Dzięki temu można w dużym stopniu zminimalizować sumę kosztów, jakie ponosi nabywca przy zakupie nawet najmniejszego mieszkania. Rzeszów wspomniany wyżej nie różni się jednak od innych polskich miast wojewódzkich i nawet liczne próby poprawienia sytuacji na rynku budowlanym i rynku nieruchomości dają póki co bardzo marne efekty.

Świadomość klientów wciąż jest niezwykle mała, a agencje cały czas zarabiają na ich niewiedzy i naiwności – dlatego jeśli i nasz będzie interesowało kiedy kupno jakiejś nieruchomości – czy to lokalu użytkowego czy mieszkania – lepiej zająć się tym osobiście. Pośrednictwo nawet doświadczonej agencji nieruchomości zawsze bowiem będzie nas dodatkowo kosztować, a przecież taką samą pracę można wykonać samemu i to całkowicie za darmo. I co ważne – znaleźć przy tym nierzadko ofertę kilka razy lepszą od tej, jaką na starcie zaoferowała nam wynajęta przez nas agencja nieruchomości.

Dodaj komentarz