Automaty do gier

Polski rynek automatów do gier

Ogólnie, wartość rynku hazardu, gier i zakładów w Polsce wynosi 17 mld PLN (2008 rok).

Jedną z najdynamiczniej rosnących gałęzi tego rynku są automaty o niskich wygranych (AoNW) oraz automaty wysoko-hazardowe. W 2007 roku, tego typu urządzenia wygenerowały 6 mld PLN przychodu. Szacuje się, że na rynku funkcjonuje  30 tyś automatów hazardowych, ale na rynku jest jeszcze miejsce na 10-15 tyś sztuk.

Uruchomienie salonu z automatami.

Przepisy są restrykcyjne w tym zakresie – salonów z automatami wysokohazardowymi nie może być więcej niż jeden na 100 tys. mieszkańców. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak współpraca w formie franczyzy z operatorem automatów.

Aby rozpocząć taka formę biznesu należy dysponować lokalem, oraz 40 tys. zł na uruchomienie punktu. W tym wypadku nie trzeba będzie posiadać licencji, gdyż franczyzobiorca jest de facto tylko podnajemcą lokalu i jego zarządcą, a wszystkie obowiązki przejmuje franczyzodawca.

Dodatkowo trzeba jeszcze wyłożyć 30-60 tys. zł na wyposażenie wnętrza, instalację wizualizacji i logo firmy, montaż automatów i obsługę prawną.

Podział zysków między franczyzobiorca  a franczyzodawca jest zazwyczaj ustalony wg. formuły 50/50.

Zyski z salonu z automatami, zazwyczaj wynoszą kilkanaście tysięcy złotych, przeważnie jest to od 5 tys. zł, do ponad 50 tys. zł.

Dodaj komentarz