Czy warto organizować akcje marketingowe w sklepach?

Każdemu, kto zajmuje się produkcją zależy na tym, aby jak najszybciej i najkorzystniej sprzedawać swoje dobra. Niezależnie od branży, tylko to jest gwarancją sukcesu na rynku. Niestety, konkurencja w dzisiejszych czasach jest bardzo duża i trzeba mocno się starać, aby nie tracić klientów. Coraz częściej firmy organizują więc różnego rodzaju akcje promocyjne, aby zareklamować własne towary. Obowiązkowo przydają się w takiej sytuacji stojaki reklamowe, które można zamówić, aby eksponowały towary jak najlepiej.

Jak zorganizować akcję promocyjną?


Przede wszystkim, o towarze powinno się zrobić głośno i musi być on widoczny. Warto wybrać przynajmniej dwa stojaki reklamowe i wykupić najlepsze miejsca w danym dziale sklepu, aby każdy klient poszukujący podobnych rzeczy musiał się na nie natknąć. Co prawda, trzeba nieco zapłacić za dobrą lokalizację w sklepie wielkopowierzchniowym, ale jeśli towar znajduje się na wysokości oczu i dłoni klienta, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się on na zakupy.

Same stojaki reklamowe nie wystarczą jednak, aby akcja promocyjna została zauważona. Najlepiej zdecydować się na zatrudnienie osoby, która zajmie się zachęcaniem klientów do skosztowania lub wypróbowania produktu. Taka osoba powinna zapoznać się z jego składem, specyfiką i potrafić dobrze opowiadać. Ciekawym pomysłem jest również konkurs lub oferowanie towaru w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, aby jak najwięcej osób miało możliwość się z nim zapoznać?

Jakie są korzyści z akcji promocyjnych?

Wydaje się, że zorganizowanie tego typu wydarzenia i promocji niesie za sobą spore koszty finansowe. Faktycznie, trzeba zapłacić za dobre miejsce w sklepie, jak również za stojak, czy zatrudnionego hosta. Prawda jest jednak taka, że im więcej osób zdecyduje się raz na zakup naszego towaru, tym większa szansa, że zdecydują się oni ponownie na takie zakupy. Dobrze, jeżeli informacja o wydarzeniu pojawi się również w lokalnych mediach, prasie lub w Internecie. Wówczas większa liczba osób będzie miała szansę pojawić się tego dnia w sklepie.

Dodaj komentarz