Detektywistyka – co po studiach

Wybór nie należy do łatwych, przede wszystkim ze względu na to, że może on rzutować na całe przyszłe życie. Dlatego właśnie warto dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety interesujących kierunków oraz zorientować się, jak może wyglądać ścieżka kariery po ukończeniu danych studiów.

Detektywistyka studia

Detektywistyka, kryminologia czy kryminalistyka to ostatnio coraz popularniejsze specjalności na uczelniach państwowych czy prywatnych, praktycznie w całej Polsce. Jest to dobry wybór zarówno dla absolwentów liceum jak i technikum, którzy przede wszystkim zainteresuje osoby chcące pracować jako detektywi czy kryminolodzy.

Studia te kuszą samą nazwą i pewnego rodzaju „egzotyką” toku nauczania, jednak warto podczas wyboru zastanowić się i dowiedzieć, co można po takich studiach robić. Kierunek został stworzony tak, żeby studenci uzyskali bardzo szeroką wiedzę w wielu przydatnych dyscyplinach. W sposób teoretyczny oraz praktyczny będzie poruszał zagadnienia z zakresu prawa, ekonomii, psychologii czy etyki. Nauka zdecydowanie będzie ciekawa, ale czy przydatna?

Detektywistyka studia – co dalej?

Studia detektywistyki pozwolą w trzy lata zdobyć tytuł licencjata i spełniają wszystkie wymogi prowadzonych kursów detektywistycznych. Ukończenie tej specjalizacji pozwoli studentom bez problemu uzyskać licencję detektywa, która jest niezbędna w wykonywaniu tego zawodu. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby w przyszłości wykonywać zawód detektywa w instytucjach prywatnych czy państwowych. Branża ta z roku na rok się coraz bardziej rozwija, dlatego też zapotrzebowanie na wykształconych pracowników rośnie.

Perspektywy zawodowe dla absolwentów kierunku:

  • prywatne biura detektywistyczne
  • wymiar sprawiedliwości
  • służby specjalne
  • służby mundurowe
  • służby więzienne
  • służby paramilitarne
  • organizacje pozarządowe
  • jednostki dbające o porządek i bezpieczeństwo, narodowe czy publiczne

Zastanawiasz się jeszcze co robić dalej po szkole średniej? A może myślisz nad rozpoczęciem kolejnego kierunku? Nieważne ile masz lat i jakiej jesteś płci – detektywistyka studia to coś, co nie tylko da Ci szerokie perspektywy zawodowe, ale jednocześnie pozwoli na studiowanie czegoś ciekawego i niecodziennego.

Dodaj komentarz