Automaty do dezynfekcji rąk

Dezynfekcja w czasach koronawirusa

Od pewnego czasu w Polsce i na całym świecie trwa pandemia koronawirusa. Jest to bardzo niepewny czas pod względem bezpieczeństwa zdrowotnego społeczeństwa. By uniknąć zakażenia zalecane jest unikanie kontaktu z ludźmi, którzy mogą być zakażeni oraz właściwa i częsta higiena rąk, a także ich dezynfekcja w publicznych miejscach. Zatem, jak skutecznie myć ręce oraz jak powinna wyglądać ich dezynfekcja w czasach koronawirusa?

Właściwa higiena rąk – co należy wiedzieć

Jak wiemy, czyste ręce to podstawa, by cieszyć się dobrym zdrowiem w obliczu zagrożeń bakteriologicznych bądź epidemiologicznych, jak np. COVID-19. Dla większości z nas higiena rąk jest czymś oczywistym, jednak nie każdy zna jej podstawowe zasady. Najczęściej popełniamy te same błędy, czyli zbyt krótko myjemy dłonie oraz niedokładnie. Nie stosujemy się do przyjętej techniki mycia rąk, od której zależy właściwa ich higiena. Pamiętajmy, aby pozbyć się niepożądanych zanieczyszczeń, musimy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń WHO, jakie znajdują się w instrukcji mycia rąk:

  1. Na początku należy ręce zwilżyć ciepłą wodą, a następnie na ich wewnętrzną stronę nałożyć wystarczającą ilość mydła.
  2. W kolejnym kroku ruchami kolistymi namydlamy ręce, pocierając o siebie obydwie wewnętrzne strony naszych dłoni.
  3. Następnie należy jedną dłoń położyć na grzbiecie tej drugiej, przepleść ich palce i namydlić zwracając głównie uwagę na powierzchnie pomiędzy palcami, później zmienić dłonie i czynność powtórzyć.
  4. Kolejno splatamy dłonie i znów myjemy przestrzenie między palcami.
  5. Dalej grzbiet palców jednej dłoni chowamy w drugiej i pocieramy ich powierzchnię pod zgiętymi palcami o ich wewnętrzną część, zmieniamy ręce i powtarzamy.
  6. Potem obejmujemy jeden kciuk drugą ręką i ruchem obrotowym myjemy go. To samo robimy z drugim kciukiem.
  7. Następnie otwieramy jedną z rąk, by w jej zagłębieniu umyć ruchami okrężnymi opuszki palców drugiej dłoni i odwrotnie.
  8. Później dokładnie opłukujemy ręce pod bieżącą, ciepłą wodą i na koniec starannie osuszyć je ręcznikiem.

Pamiętajmy, że cały proces powinien trwać od 40 do 60 sekund, a każdą czynność wykonywać minimum pięć razy.

Automaty do dezynfekcji rąk

Kiedy należy dezynfekować ręce

Dezynfekcję rąk zaleca się wówczas, gdy nie mamy dostępu do mydła oraz wody, a także jako uzupełnienie codziennego mycia naszych dłoni w zamkniętym otoczeniu, gdzie mamy kontakt z nieznanymi ludźmi. Do tego należy użyć specjalistycznych preparatów antybakteryjnych dostępnych w drogeriach czy aptekach, które w swoim składzie zawierają alkohol o stężeniu przynajmniej 60%. Technika mycia rąk tego rodzaju preparatami jest identyczna, jak podczas zwykłego mycia, tylko nie używamy do niej wody i mydła oraz na koniec czekamy, aż preparat sam wyschnie po roztarciu go na dłoniach.

Automaty do dezynfekcji rąk

Jak wiemy szkoły, urzędy, placówki medyczne, a także właściciele dużych zakładów pracy, hoteli czy galerii muszą sobie poradzić z funkcjonowaniem w tej nowej rzeczywistości i umożliwić wszystkim bezpieczną dezynfekcję dłoni. W takich miejscach idealnie sprawdzi się bezdotykowy automat do dezynfekcji rąk. Jest to urządzenie, którego konstrukcja sprawia, że jest prosty w obsłudze, a proces dezynfekcji dłoni jest wygodny i bardzo szybki.

Dodaj komentarz