Dlaczego warto wybrać opakowania z tektury falistej?

Dlaczego warto wybrać opakowania z tektury falistej?

W dzisiejszych czasach pudełka stanowią ważny element wizerunku firmy. Dlatego tak istotne jest, aby były funkcjonalne i ładnie się prezentowały. W tym artykule przybliżamy jeden z popularnych materiałów opakowaniowych – tekturę falistą. Zapoznaj się z naszymi argumentami i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w tę opcję.

Tektura falista, czyli co?

Tektura falista jest powszechnie używanym materiałem do produkcji opakowań. Składa się z kilku warstw papieru, które są ze sobą sklejone. Najczęściej stosowaną konstrukcją są trzy powierzchnie –  dwie płaskie zewnętrzne i tekturowa fala wyglądem przypominająca harmonijkę. Tektura falista może występować w rozmaitych rozmiarach, kształtach, a nawet kolorach, choć najbardziej popularną jest ta brązowa. Do produkcji tego typu materiału wykorzystuje się m.in. włókna drzewne i makulaturę.

Jakie korzyści płyną z używania opakowań z tektury falistej?

Opakowania z tektury falistej mają wiele zalet. Oto najważniejsze z nich.

  1. Pudełka są lekkie i łatwe do przenoszenia.
  2. Opakowania charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne.
  3. Pudełka z tektury falistej są ekologiczne, ponieważ mogą być poddane recyklingowi lub ponownie wykorzystane. Ponadto mają certyfikację FSC.
  4. Na opakowaniach można wykonywać skomplikowane nadruki, lakier i foliowanie. Dzięki temu produkty można dopasować do dowolnego projektu.
  5. Dobrze dobrane pudełka z tektury falistej gwarantują bezpieczną osłonę niemal każdego produktu.
  6. Opakowania zapewniają oszczędność miejsca i pozwalają zachować porządek.

Gdzie kupić opakowania z tektury falistej?

Aby kupić dobrej jakości opakowania z tektury falistej, warto skontaktować się z Pack Print. Takie miejsca oferują produkty solidne i trwałe, które doskonale sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych firmach. Co więcej, wykwalifikowana kadra gwarantuje fachowe doradztwo i pomoże Ci wybrać najlepsze opakowanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz