Garść informacji o teście ciążowym strumieniowym

Kobieta, która zaczyna podejrzewać, że może być w ciąży, pierwsze co robi, to udaje się do pobliskiej drogerii, czy apteki, aby kupić test ciążowy. Jaki test wybrać, jakiego producenta, jaki rodzaj? Można kupić kilka różnych, aby mieć większą pewność. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy, warto kupić test od sprawdzonego producenta, który będzie łatwy w użyciu oraz da maksymalną pewność.

Test ciążowy strumieniowy z serii Pink Test

Producent testów ciążowych strumieniowych Pink test – Hydrex Diagnostic oferuje kobietom jedne z najbardziej czułych i najchętniej przez nie wybieranych testów ciążowych. Testy strumieniowe Pink test, są super czułe, współczynnik wykrywalności gonadotropiny kosmówkowej występującej w moczu kobiet ciężarnych, wynosi 10 mlU/ml. Ponadto jest to test bardzo łatwy w użyciu, dający szybki i pewny wynik.

producent testów ciążowych

Jak poprawnie wykonać test ciążowy strumieniowy?

W opakowaniu testu ciążowego strumieniowego, oprócz instrukcji obsługi, znajdziemy foliowe opakowanie z testem. Należy ją wyciągnąć tuż przed wykonaniem badania. Aby wykonać test, należy zdjąć nasadkę, która pokrywa okienko testowe, po czym skierować końcówkę testu pod strumień moczu na co najmniej 10 sekund. Po tym czasie test trzeba położyć na płaskiej powierzchni i odczekać od 1 do 5 minut na pojawienie się wyniku. Jeżeli test potwierdzi występowanie hormonu hCG, w okienku testowym zobaczymy dwie różowe kreski, jeżeli jednak kreska będzie tylko jedna w miejscu oznaczonym literką C, najprawdopodobniej ciąży nie ma. Jeżeli test nie pokazał żadnej kreski, wówczas można podejrzewać, że został wykonany nieprawidłowo i należy go powtórzyć, oczywiście na nowym egzemplarzu.

Czy test daje 100% pewności?

Wykonanie domowego testu ciążowego daje praktycznie 99,9% pewności, są jednak sytuacje, kiedy test może się mylić. Pierwsza z nich to taka, kiedy został on wykonany nieprawidłowo, gdy podczas badania lub odczytywania wyniku został naruszony, lub gdy zbyt szybko został odczytany wyniki. Kolejna sytuacja, kiedy badanie domowym testem może nie być wiarygodne, to wykonanie go zbyt wcześnie. Wykonanie domowego testu zaleca się najwcześniej w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, czyli około 2 tygodni po ewentualnym zapłodnieniu. Dopiero wtedy stężenie gonadotropiny kosmówkowej wzrasta na tyle, że jest wykrywalne przez testy ciążowe.

Jeżeli wykonany test ciążowy pokazał 2 różowe kreski, wówczas można dla pewności wykonać badanie stężenia hCG z krwi, a następnie umówić się na wizytę do swojego ginekologa, który oceni wiek ciąży oraz przez najbliższe 9 miesięcy będzie dbał o jej zdrowy i bezpieczny przebieg.

Dodaj komentarz