Wybieramy biżuterię dla dziecka

Kupno biżuterii dla dziecka jest poważnym krokiem. Biżuteria przeznaczona dla dzieci różni się nieco od tej, która jest dedykowana osobom dorosłym. Głównie ze względu na to, że musi być ona wykonana z materiałów, które nie będą uczulać dziecka, a także ze względu na to, że musi być ona dla naszego podopiecznego bezpieczna. Jak wybrać biżuterię dla dziecka? Którą będzie najlepsza?

Bransoletka, czy naszyjnik?

Oczywistym faktem jest, że biżuteria dziecięca musi spełniać pewne normy, których nie bierzemy pod uwagę przy zakupie biżuterii dla siebie. Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze biżuterii dla dziecka jest to, jaki rodzaj elementu ozdobnego chcemy kupić. Dla dzieci – szczególnie tych małych – zaleca się unikać łańcuszków i naszyjników. Chyba, że takich tworzonych z myślą od najmłodszych, czyli z delikatnych materiałów, które zapobiegną przyduszeniu malucha. Znacznie lepszym pomysłem będzie zastąpienie łańcuszka na szyję takim, który założymy na rękę dziecka. Dla maluchów całkiem nieźle sprawdzą się również kolczyki. Zważywszy na fakt, że prawdopodobnie nie będą potrafiły ich same zdejmować, co pozwoli nam uniknąć nie tylko zagubienia, ale również ewentualnego połknięcia biżuterii przez małe dziecko.

biżuteria dziecięca

Biżuteria dziecięca dedykowana dzieciom, czy z kolekcji dla dorosłych?

Coraz więcej rodziców pragnie ofiarowywać swoim maluchom ozdoby biżuteryjne. Firmy zajmujące się produkcją biżuterii doskonale wiedzą, że grupa osób zainteresowana ozdobami dla dzieci rośnie, dlatego tworzą całe kolekcje przeznaczone specjalnie dla najmłodszych. Oprócz stricte firm biżuteryjnych, kolekcje ozdób dla dzieci możemy spotkać również u producentów zabawek. Tworzą oni zestawy biżuteryjne, które umożliwiają maluchom stworzenie własnych, pięknych ozdób. Doskonałym przykładem są tutaj produkcje firmy Bizu, dzięki której produktom nasze dzieci mogą wykazać się swoją kreatywnością, aby potem z dumą nosić wykonane przez siebie elementy biżuteryjne. Kupno takiego zestawu do samodzielnego tworzenia biżuterii będzie dla dziecka znakomitą zabawą, która pozwoli mu rozwijać zdolności manualne i kreatywność. Otrzymanie już gotowego zestawu biżuterii prosto z salonu będzie znacznie mniej satysfakcjonujące dla malucha. Złote, czy srebrne ozdoby nie będą miały dla niego praktycznie żadnego znaczenia – w przeciwieństwie do wartości, jaką przypisywać będą owym rzeczom rodzice, dlatego kupując biżuterię dla dziecka bardziej skłaniamy się w stronę zestawów DYI.

Dodaj komentarz