Gry internetowe alternatywą dla drogich hitów

Do jednych z najbardziej popularnych odmian internetowej rozrywki na pewno zalicza się każda gra mmorpg online. Jest to nic innego jak typ zwykłej RPG, lecz dającej możliwość jednoczesnego zabawy tysięcy gier na całym świecie za pośrednictwem Internetu. Zadaniem gracza jest wcielenie się w postać w grze oraz kierowanie jej rozwojem i zwiedzaniem wirtualnego świata. W ten sposób gracz ma ponadto możliwość poznania innych ludzi z całego świata.

Fajna gra online może jednak być nie lada zagrożeniem szczególnie w przypadku małych dzieci. Jak wiadomo są one bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uzależnienia, a godziny spędzane przed monitorem mogą ich tak bardzo wciągnąć, że wręcz zapomną o realnym świecie. Zdarzały się też ekstremalne przypadki kiedy to gracza tak bardzo pochłonęło wirtualne życie, że nie był w stanie choćby zjeść. Historia ta skończyła się tragiczną śmiercią przed komputerem.

Mimo wszystko jednak nie należy dyskryminować graczy, gdyż z odrobiną pomyślunku nic złego nie powinno się stać. Należy jednak mieć na uwadze, że nawet najbardziej wciągająca gra może mieć fatalny wpływ na zdrowie. Rozrywka ta powinna więc być racjonalnie porcjowana, a sam gracz nie powinien brać jej zbyt poważnie.

Dodaj komentarz