Hale

Hale stalowe już od dawna przestały być uważane za rozwiązanie tymczasowe, nieciekawe konstrukcje, służące jedynie jako składy albo zastępcze pomieszczenie produkcyjne. Obecnie wykorzystywane technologie i oferta rynkowa w tym zakresie, to szereg rozwiązań, które sprawdzają się w wielu dziedzinach życia gospodarczego, jako obiekty użytku publicznego, np. hale sportowe, rekreacyjne, czy całkiem funkcjonalne i wygodne biura.

Oczywiście nadal wiele zleceń w tym sektorze, to hale stalowe, które są montowane i wykorzystywane np. na czas inwestycji budowlanych, modernizacji budynków itp. Co również stanowi ogromny atut tego typu rozwiązania. Hale stalowe są bowiem konstrukcją mobilną, którą można montować, demontować, zmieniać jej konfigurację, układ i rozmieszczenie, a także rozbudowywać. Dzisiejsze realia rynkowe to kompleksowa oferta, w ramach której przedsiębiorstwa wykonujące hale stalowe, zapewniają inwestorom projekt, dowóz na wskazane miejsce oraz profesjonalny i co ważne szynki montaż. W przypadku zabudowy tymczasowej –  również demontaż obiektu.

Interesujące rozwiązanie, jakim są stalowe hale systemowe, to praktyczne konstrukcje, w których montaż to wykorzystanie gotowych i odrębnych modułów, przywożonych do klienta w całości i składanych w wybranej lokalizacji. Taki typ konstrukcji, gdzie poszczególne elementy to zwarta konstrukcyjnie całość, sprzyja większej trwałości i wytrzymałości całej hali. Starannie opracowany projekt, sprawia że hale stalowe systemowe, mają mocną konstrukcję, a obciążenia związane z ich eksploatacją przenoszą się na fundamenty. Każdy z elementów takiej hali, a wiec dach, system ścian, to zróżnicowane i odrębne elementy, co rozkłada obciążenia bardzo równomiernie i gwarantuje odporność i bezpieczeństwo eksploatacji obiektu wybudowanego według projektu hal systemowych. A zatem sprawdzają się one w przypadku zakładów produkcyjnych czy inny zastosowań przemysłowych lub jako obiekty centrów logistycznych albo przeznaczone na wystawy, ekspozycje.

Dodaj komentarz