Dbanie o siebie

Jak dbać o urodę?

Skóra odgrywa decydującą rolę w naszej obronie immunologicznej. To, jak o nią dbamy dzisiaj, ma wpływ na to jak będzie wyglądać za 20 lat. Zdrowa i piękna cera wymaga cierpliwości, zrozumienia jej potrzeb (bo każda ma nieco inne) oraz bycia konsekwentnym w codziennej pielęgnacji. Odpowiednie składniki wspomagają naszą skórę, naprawiają uszkodzenia, ale także spowalniają wiotczenie jej i powstawanie zmarszczek. W codziennej pielęgnacji niezwykle ważna jest rutyna, jeśli znajdziesz coś, co dobrze działa, trzymaj się tego, a ewentualne nowości kosmetyczne wprowadzaj pojedynczo i ostrożnie, dzięki temu unikniesz podrażnień. Właściwa troska o skórę sprawi, że będzie ona wyglądała zdrowo i świeżo nawet w dojrzałym wieku.

Jakie produkty są najlepsze do codziennej pielęgnacji?

Pielęgnacja z zastosowaniem skoordynowanych składników wymaga połączenia wysokiej jakości naturalnych kosmetyków, które będą indywidualnie dopasowane do potrzeb. Najlepsze dla nas produkty do pielęgnacji ciała to takie, które są odpowiednio dobrane do rodzaju skóry, sucha skóra ma inne potrzeby niż skóra tłusta i mieszana. Niezależnie od typu cery, właściwa pielęgnacja opiera się na kilku prostych zasadach. Najtrudniejsze jest znalezienie produktu, który nie będzie podrażniał, ponieważ nawet kosmetyki przeznaczone dla np. skóry tłustej, dla jednej osoby mogą być świetne, a dla innej już niekoniecznie. Każda skóra ma bardzo indywidualne potrzeby dlatego, zanim znajdziemy odpowiedni produkt, musimy przetestować mnóstwo kosmetyków.

Właściwa pielęgnacja polega przede wszystkim na odpowiednim oczyszczaniu, dotyczy to nie tylko twarzy, ale całego ciała i skóry głowy. W dwuetapowym oczyszczaniu używa się zwykle olejku lub emulsji, a następnie żelu lub delikatnej pianki. Rodzaj konsystencji zależy od typu skóry, ale także od naszych upodobań. Produkty do ciała zwykle wybieramy na podstawie zapachu, a tutaj również powinniśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry, żel pod prysznic będzie idealny do skóry normalnej, a olejek do suchej i podrażnionej. Skóra wrażliwa wymaga specjalistycznych i bardzo delikatnych, najczęściej naturalnych produktów, które są hipoalergiczne i nie podrażniają.

Jak zadbać o poprawną pielęgnację włosów?

Zdrowe i piękne włosy są tym, czego pragnie każdy z nas. Lśniące, miękkie i gładkie włosy także zależą od prawidłowej pielęgnacji, dopasowanej do potrzeb. Zatem jak prawidłowo dbać o włosy? Właściwa pielęgnacja jest całkiem prosta i sprowadza się do kilku zasad. Po pierwsze i najważniejsze jest wprowadzenie łagodnego szamponu bez silikonów, nawet przetłuszczające się włosy nie powinny być myte zbyt ciężkimi w składzie produktami, delikatne kosmetyki odciążą włosy, dzięki czemu na dłużej zachowają świeżość. Pamiętaj w pielęgnacji skóry „mniej”, zawsze znaczy „więcej”, dlatego myjąc głowę, nie używaj dużej ilości szamponu, ilość odpowiadająca wielkości orzecha laskowego lub zawartości łyżeczki do herbaty jest jak najbardziej odpowiednia. Jeśli wydaje Ci się, że masz zbyt mało produktu, po prostu dodaj więcej wody, a produkt zacznie się pienić. Nie myj włosów w gorącej wodzie, to bardzo je niszczy. Po umyciu głowy rozczesuj włosy, zamiast je szczotkować. Na zakończenie użyj odpowiedniej odżywki lub raz w tygodniu bogatej maski do włosów, to je odżywi, wygładzi i sprawi, że będą gładkie i lśniące. Odpowiednio wysusz włosy, tutaj temperatura także ma ogromne znaczenie, a najlepiej, jeśli wyschną same.

Dodaj komentarz