Jak radzić sobie ze smogiem podczas aktywności fizycznych na zewnątrz?

Aktywność fizyczna stała się bardzo popularna w dzisiejszych czasach. Coraz więcej osób dba o siebie i tym samym decyduje się na wykonywanie systematycznych ćwiczeń fizycznych. Jest to doskonały sposób na zachowanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia, jednak ćwiczenia należy wykonywać w odpowiednich warunkach. W szczególności jest to bardzo istotne, gdy na dworze panuje duże zanieczyszczenie. Zatem w jaki sposób możemy sobie radzić w tej sytuacji?

Aktywność fizyczna bardzo ważna – właściwy plan ćwiczeń

Systematyczne uprawianie sportów jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy nie tylko zyskać bardzo atrakcyjną sylwetkę, ale przede wszystkim lepsze samopoczucie. Codzienna praca w zamkniętych pomieszczeniach negatywnie wpływa na nasz nastrój, a brak dostępu do słońca może sprawić, iż będziemy bardziej przygnębieni. Z tego powodu warto uwolnić swoje endorfiny na treningu, najlepiej takim na świeżym powietrzu. Zatem smog a bieganie, czy to możliwe?

Sprawdzone ćwiczenia – smog a bieganie

Niestety o świeże powietrze szczególnie trudno zimą, gdy smog unosi się w większości dużych miejscowości. Jeżeli pomimo tego nadal decydujemy się na nasz plan ćwiczeń, warto zainwestować w odpowiednią maskę z filtrem. Choć często kosztuje ona kilkaset złotych, jest naprawdę skuteczna. Smog a bieganie to bardzo istotny temat, ponieważ zanieczyszczenia mają na nas negatywny wpływ. Sprawdzone ćwiczenia na powietrzu podczas smogu możemy wykonywać również tylko w długim ubraniu oraz w czapce i rękawicach, aby szkodliwe cząstki nie osiadły na naszej skórze.

Decydując się na aktywność fizyczną w szczególności zimą na powietrzu, gdy ilość zanieczyszczeń jest bardzo duża, warto na siebie uważać. Zdecydowanie jest to ważne w miastach, gdzie normy mogą być przekroczone nawet pięciokrotnie. Jeżeli brakuje nam aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, warto zainwestować w wysokiej jakości maskę z filtrem węglowym. Tylko dzięki niej możemy poczuć się dobrze, a taki trening nie będzie miał dla nas skutków ubocznych.

Dodaj komentarz