Toaletki

Jak wybrać i skompletować zestaw z toaletką?

Popularne toaletki, zwane niegdyś pudrezami lub gotowalniami, to jedne z najbardziej skomplikowanych i wyszukanych mebli. Ich przeznaczenie od samego początku było takie samo, zmieniał się jedynie styl i sposób wykonania. Nawet dzisiaj, w dobie nowoczesności i niezwykłych rozwiązań technologicznych, toaletki nadal cieszą się ogromnym powodzeniem, stanowiąc rodzaj swoistego azylu dla każdej korzystającej z nich kobiety.

Toaletka to coś więcej niż mebel

Toaletki to jedne z najbardziej charakterystycznych mebli. Służą jako miejsce do przechowywania najprzeróżniejszych kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych, ale nie tylko. Podstawową rolą toaletki jest zapewnienie kobiecie choć odrobiny przestrzeni, w której będzie mogła swobodnie poświęcić się wyłącznie sobie. Choć pełnią one dość prostą rolę, cieszą się dużym powodzeniem od bardzo wielu lat. Każdy renomowany internetowy sklep z meblami posiada w swojej ofercie co najmniej kilka różnych wzorów toaletek. Nie oznacza to jednak, że mebel ten jest wymysłem współczesności. Wręcz przeciwnie. Najlepsze lata toaletek przypadają na XVII i XVIII wiek.

Toaletki w komplecie z lustrem

Sama toaletka to w rzeczywistości dość prosta szafka z jedną lub kilkoma szufladami, w której – oprócz wspomnianych szuflad – najważniejszą rolę pełni blat. Blat i szuflady służą do przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów niezbędnych do pielęgnacji. Jednak aby toaletki mogły spełniać swoje zadanie, niezbędne jest wyposażenie je dodatkowo w co najmniej jedno lustro oraz siedzisko.

Toaletki
Toaletki

Właściwy dobór siedziska

Obowiązkowym uzupełnieniem toaletki jest również odpowiednie siedzisko. Należy pamiętać, że dobór siedziska jest bardzo istotny z co najmniej dwóch powodów. Przede wszystkim ma ono zapewniać jak najlepszy komfort, ponieważ korzystanie z toaletki powinno być szczególnie wygodne i nie sposób wyobrazić sobie, by siedzenie przy niej na niewygodnym krześle mogło w jakikolwiek sposób pomóc w czerpaniu przyjemności z codziennej pielęgnacji. Po drugie, rodzaj siedziska musi odpowiadać ogólnemu stylowi przyjętemu podczas aranżowania wnętrza. Oznacza to, że musi ono jak najlepiej współgrać nie tylko z samą toaletką, ale i z resztą mebli.

Dodaj komentarz