klasyczne szafki nocne

Kupujemy szafki nocne do sypialni

Szafka nocna – mały mebel, ale za to jakże funkcjonalny. Jej zalety dostrzegamy dopiero wieczorem, kiedy to kładziemy się wygodnie w łóżku i rozpoczynamy relaks po całodniowej pracy. Znajdujemy w niej ulubioną książkę, pilot do telewizora, niezbędne lekarstwa czy też możemy zaświecić stojącą na niej lampkę. Wszystkie te rzeczy możemy mieć na wyciągnięcie ręki! Dlatego zakup tego praktycznego mebla jest bardzo ważny i wymaga zastanowienia się.

Jak dobrać szafkę nocną?

Chodząc po salonie meblowym można przyprawić się o zawrót głowy. Mnogość mebli, różna kolorystyka, ciekawe rozwiązania techniczne czy też sam materiał z jakiego wykonane są meble to bardzo ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Wybierając szafkę nocną warto również postawić na sam jej wygląd i rozmiar. Jeżeli nakastlik będzie znacznie mniejszy od łóżka wtedy się zagubi i nie spełni swojego wizualnego zadania. Jego wielkość powinna być dopasowana do wszystkich mebli, aby design pomieszczenia był spójny i estetyczny. Warto, by szafka nocna posiadała także 2 szuflady, ponieważ jedna może okazać się za mało.

stoliki nocne
stoliki nocne

A może stolik?

Jeżeli mamy wystarczająco dużo przestrzeni w sypialni można pokusić się o wprowadzenie stolików obok łóżka w zamian za klasyczne szafki nocne. Jest to rozwiązanie znacznie tańsze i niekiedy wizualnie bardziej dopasowane do pomieszczenia. Niestety w ten sposób tracimy na powierzchni do przechowywania podręcznych rzeczy. Decyzja co wybrać należy ostatecznie do osoby dekorującej pomieszczenie. Jeżeli cenimy sobie minimalizm i prostotę to stolik okaże się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak wolimy praktyczne i funkcjonalne rozwiązania to powinniśmy koniecznie wybrać szafki nocne do sypialni.

Wybierając meble do mieszkania stajemy przed licznymi wyzwaniami takimi jak: dopasowanie ich do pomieszczenia, stylu wnętrzarskiego czy też do samych siebie. W końcu zakupione szafki będą służyć nam przez długie lata. Podobnie jest z szafkami nocnymi. Ich prawidłowe dobranie może zaważyć nad naszym komfortem podczas wieczornego wypoczynku. Należy więc zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Może się okazać, że jedna szafka nocna przerodzi się w zakup dwóch.

Dodaj komentarz