Gryzaki dla psa

Jak wybrać najlepsze gryzaki dla szczeniaka?

Każdy pies, niezależnie od wieku, posiada silny instynkt żucia i gryzienia. Im jest on młodszy, tym potrzeba ta jest większa. Szczeniaki w ten sposób radzą sobie też podczas wymiany zębów mlecznych, szukając w gryzieniu różnych przedmiotów chwilowego ukojenia dla swędzących dziąseł. Nie chcesz, by łupem Twojego pupila padały buty czy meble? Z pomocą przyjdą Ci gryzaki dla szczeniaka. Nim jednak wybierzesz konkretny produkt, warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze gryzaki dla szczeniaka, gdyż te złej jakości sprawią więcej szkody niż pożytku.

Gryzaki dla szczeniaka – ważne kryteria

Dobrze dobrane gryzaki dla szczeniaków to takie, które dobrze spełniają swoje zadanie, a przy tym są w pełni bezpieczne dla pupila. Zastanawiając się nad wyborem gryzaka, zwróć uwagę przede wszystkim na wielkość, twardość i materiał, z którego jest zrobiony. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, najlepiej zdecydować się na naturalne gryzaki. Co do wielkości, gryzaki dla szczeniaka nie powinny być zbyt duże. Muszą być też bardziej miękkie od tych przeznaczonych dla dorosłych psów. Spośród miększych naturalnych gryzaków polecane są m.in. suszone filety z kurczaka lub żwacze wołowe. Warto też jednak podawać im nieco twardsze gryzaki dla szczeniaków takie jak suszone ścięgna i uszy czy płuco wołowe.

Naturalne gryzaki – zalety

Jak już wspominaliśmy wcześniej, najlepsze gryzaki dla szczeniaka to zdecydowanie te naturalne. Gryzaki wyprodukowane z wysokiej jakości surowców pochodzenia zwierzęcego, poza podstawową funkcją, są dla Twojego pupila szansą na spróbowanie nowych smaków i znalezienie tych najbardziej przez niego preferowanych. Naturalne gryzaki dla szczeniaków takie jak suszone mięso wołowe są w pełni bezpieczne dla delikatnego układu pokarmowego Twojego podopiecznego, a podawane regularnie pozytywnie wpłyną na wyrzynanie się zębów stałych, przyspieszając je i łagodząc dolegliwości z nim związane. Nie można zapomnieć też o tym, że po ich wyrznięciu będą zapobiegać osadzaniu się kamienia nazębnego.

Więcej o gryzakach dla psów przeczytasz tutaj: https://www.mojamiska.pl/najlepsze-gryzaki-dla-psow/

Dodaj komentarz