angielskie prawo jazdy

Jak wyrobić angielskie prawo jazdy?

Od kilkunastu lat emigracja Polaków do Wielkiej Brytanii odbywa się na ogromną skalę. Większość wyjeżdża tam w celach zarobkowych. Niejednokrotnie praca na wyspach wiążę się z koniecznością prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ażeby było to możliwe, trzeba wyrobić prawo jazdy obowiązujące w Wielkiej Brytanii. Jak to zrobić najszybciej i najwygodniej?

Angielskie prawo jazdy –– kto może je dostać?

Przepisy dotyczące uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych w Wielkiej Brytanii są mniej restrykcyjne niż w Polsce, a procesy szkolenia i egzaminu są prostsze. O dokument można się ubiegać już w wieku 17 lat. Zarówno jazdy próbne, jak i egzamin można odbyć korzystając z własnego lub pożyczonego samochodu. Istnieje również możliwość skorzystania z pojazdu instruktora. Jednak co ciekawe, aby otrzymać angielskie prawo jazdy wcale nie trzeba korzystać z pomocy fachowca. Według tamtejszego prawa naukę można pobierać u dowolnego kierowcy z 3-letnim doświadczeniem, który ukończył 21. rok życia. Czy jednak jest to dobre rozwiązanie?

Wydaje się, że nauka ze znajomym nie zastąpi kursu pod okiem eksperta. Rzecz w tym, iż kierowcom często brakuje fachowej wiedzy, przez co nie informują swoich uczniów o wielu istotnych kwestiach. Co więcej, zdarza się, że dają im błędne wskazówki. Warto też pamiętać, że wielu kierowców ma swoje nawyki, które mogą przekazać podczas nauczania, Niektóre z tych nawyków niewątpliwie utrudniają zaliczenie egzaminu na angielskie prawo jazdy. Tym samym lepszym pomysłem jest nauka pod okiem eksperta, który zwiększy szansę na zdanie egzaminu już przy pierwszym podejściu.

Dodaj komentarz