Jeden telefon to za mało?

Jeszcze kilkanaście lat temu telefon komórkowy był dobrem na które mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Jeśli ktoś zauważył na ulicy osobę rozmawiającą przez komórkę to bez zastanowienia stwierdzało się że na osoba nie narzeka na brak pieniędzy, w tamtych czasach za telefon trzeba było zapłacić naprawdę duże pieniądze.

Dziś wszystko się zmienia, każdy ma komórkę, nie jedną, a nawet dwie czy trzy. Przedstawiciele handlowi, kierowcy, czy nawet robotnicy budowlani bardzo często oprócz prywatnego telefonu w pracy dostają również służbowy (który i tak w większości jest wykorzystywany do celów prywatnych).

W ostatnim czasie nie tylko osoby które w pracy dostały służbowy telefon komórkowy posiadają więcej niż jeden aparat telefoniczny. Dość często młodzież posiada więcej niż jeden telefon, zapytanie po co im więcej niż jeden telefon, odpowiadają że mają numery w różnych sieciach i aby było taniej kontaktować się ze znajomymi ponieważ nie wszyscy mają telefony w jednej sieci.

Jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia że można posiadać kilka telefonów, rozwój technologiczny daje nam możliwość umieszczenia w jednym telefonie dwóch kart SIM za pomocą urządzenia DUALSIM (niektóre modele posiadają standardowo możliwość umieszczenia 2 kart SIM), czyli posiadając dwa telefony komórkowe możemy mieć cztery różne kart SIM (4 numery telefonu – z różnych sieci) i dzięki temu dzwonić taniej.

Dodaj komentarz