schody

Kamień na schody to dobre rozwiązanie

Budując i wykańczając dom, należy zadbać o to, żeby każdy szczegół był przemyślany i dopasowany do indywidualnych potrzeb. W końcu dom jest miejscem wykonywania codziennych obowiązków oraz relaksu i odpoczynku. 

Jednym z elementów, które należy uwzględnić podczas wykańczania domu, jest wybór materiału, którym zostaną pokryte schody. Poniżej znajdziesz wskazówki, na co zwrócić uwagę wybierając kamień na schody.

Dlaczego kamień na schody to dobry wybór?

Schody znajdujące się na zewnątrz domu powinny być nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. Estetyka jest ważna, ponieważ schody niejako pełnią funkcję wizytówki domu. Z drugiej strony są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że materiał, z którego zostaną wykonane, powinien posiadać wysokie walory estetyczne, być trwały oraz łatwy do utrzymania w czystości.

Jaki kamień na schody zewnętrzne będzie najlepszy?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dużo bowiem zależy od Twoich potrzeb i upodobań estetycznych. 

Kamienie na schody wyróżniają się:

●             trwałością,

●             wytrzymałością,

●             twardością.

Zaletą wyboru kamienia jako materiału na posadzkę schodów będzie z pewnością brak konieczności dodatkowego impregnowania  powierzchni.

Każdy kamień na schody, posiadający jakikolwiek wzór, jest niepowtarzalny, dzięki czemu możesz być pewny, że Twoja aranżacja będzie unikatowa.

Jaki kamień na schody zewnętrzne i wewnętrzne?

Kamień na schody to różnorodność propozycji. Możesz stworzyć schody z  kamienia wykonane z różnych surowców, o różnych kolorach i teksturach. Wybierając produkt na schody z kamienia, zastanów się przede wszystkim, jaki efekt chcesz osiągnąć. Od tego bowiem będzie zależeć, jaki kamień na schody zewnętrzne czy wewnętrzne powinieneś wybrać.

Schody z kamienia na zewnątrz powinny być dopasowane do bryły domu, jego kolorystyki i charakteru. Jeżeli szukasz produktów uniwersalnych, które będą pasować do praktycznie każdego budynku, polecamy sięgnąć po kamień piaskowiec na schody, który ze względu na swój ponadczasowy charakter będzie pasował praktycznie do wszystkiego. Dodatkowo nie będzie przytłaczał wizualnie całości. Inną opcją, pozwalającą na uzyskanie dość neutralnego efektu, jest wybranie kamienia Sivec Pb, charakteryzującego się subtelnym, nieregularnym wzorem.

Jeżeli z kolei zależy Ci na bardziej wyrazistym efekcie, zdecyduj się na czarny, błyszczący kamień. Pamiętaj jednak, że taki produkt wymaga częstego czyszczenia, aby zachował swoje walory estetyczne.

Głęboka czerń jest niezwykle efektowna, ale lepiej sprawdzi się wewnątrz domu,
gdzie nie będzie tak bardzo narażona na zabrudzenia.

Jak dopasować kamień na schody?

Urządzając dom, zastanów się, w jakim stylu chcesz mieć elementy, które trudno wymienić. Meble, dodatki wnętrzarskie i kolor ścian stosunkowo łatwo można zmodyfikować. Natomiast wymiana posadzki schodów wykonanych z kamienia wymagają o wiele większego wysiłku. Dlatego też, zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego kamienia na schody, zastanów się, jak ma wyglądać Twoja przestrzeń. Przeanalizuj wszystko bardzo dokładnie, aby mieć pewność co do trafności swojej decyzji.

Im bardziej podstawowy wzór kamienia, tym więcej możliwości. Uniwersalna kolorystyka da się połączyć z praktycznie każdą aranżacją.

Wybierając kamień na schody, zwróć uwagę na:

●             Swoje przyzwyczajenia i potrzeby – na wzorzystych płytkach mniej widać zabrudzenia, więc produkty ozdobione różnymi nieregularnymi motywami, mogą być doskonałym wyborem np. dla właścicieli psów i kotów.

●             Estetykę, zarówno samego kamienia, jak i wnętrza, w którym ma się znaleźć. Wybierając kamień na schody, możesz go dopasować np. do mebli, parapetów lub też wybrać płytki, które będą kontrastować z kolorem ścian i kamienia na schodach.

●             Parametry produktu np. certyfikat gwarancji jakości.

Dodaj komentarz