Klimatyzacja i wentylacja – sytuacja w HVAC

Branża HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning) – klimatyzacja, wentylacja – jest szczególnie wziętą częścią rynku budowlanego w Polsce. Elementem wpływającym na dynamiczny progres segmentu HVAC w Polsce i w całej Europie jest poza wszelką wątpliwością tendencja do budowania nowych obiektów o coraz wyższych standardach wykonania.

Odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na materiały i podzespoły stosowane do budowy instalacji klimatyzacji i wentylacji spółka Centrum Klima – wentylacja i klimatyzacja – rozszerzyła swoją ofertę. Konsekwencją tego kroku jest umacnianie pozycji lidera rynku w kraju oraz poprawa stabilności na rynkach europejskich.

Segment budownictwa mieszkaniowego w Europie najsilniej – spośród całego sektora budowlanego – odczuł skutki trwającego kryzysu finansowego. Jednak według przewidywań Euroconstruct, mimo osłabienia kondycji gospodarki w tym obszarze geograficznym, polski rynek budowlany na przestrzeni lat 2009-2010 wzrośnie o 16%1, głównie dzięki planowanym w najbliższych latach inwestycjom w rozwój infrastruktury mieszkaniowej.

Dodaj komentarz