Komora chłodnicza — jaka powinna być?

Komora chłodnicza — jaka powinna być?

Chociaż może wydawać się mało skomplikowanym sprzętem, mroźnia nie jest jedynie „lodówką wielkości szafy”. To, jakie powinna zachowywać parametry, zależy od szeregu czynników, m.in od tego, co będzie w niej przechowywane, jakie są wymiary pomieszczenia, do którego jest przeznaczona. Zamiast kupować „kota w worku”, lepiej jest postawić na indywidualny projekt komory. Gdzie i jak to zrobić?

Nowoczesne komory mroźnicze – projektowanie

Projekt komory zamówisz u producenta komór do chłodzenia. Czy u każdego? Są dostawcy zajmujący się produkcją i dostarczaniem komór o najpowszechniej spotykanych parametrach. Na szczęście na rynku nie brakuje doświadczonych projektantów i producentów, choć niekoniecznie należy ich poszukiwać pośród największych i najbardziej znanych marek. 

Rodzimy producent chłodni, a właściwie stosowanych w szeroko pojętej działalności komór chłodniczych, jak np. MRPRO, po zapoznaniu się z konkretnym zapotrzebowaniem każdego dnia dostarcza i montuje kolejne komory zaprojektowane samodzielnie na życzenie klientów. 

Odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest zatem jednoznaczna. Każda taka komora powstaje bowiem w kontekście specyficznych uwarunkowań i jest wówczas najlepszą komorą spełniającą określone ściśle i dokładnie przez klienta wymagania. 

Komory chłodnicze i mroźnicze

To naturalnie coś na kształt odpowiednio: gigantycznej lodówki i zamrażarki. Przydają się zatem głównie w biznesie i działalności o innym charakterze związanych z szeroko pojętym żywieniem. Zarówno te chłodnicze jak i mroźnicze projektują zaś często firmy dostarczające również gotowe produkty z tej kategorii. Niezależnie od tego, czy prowadzisz ogromną hurtownię spożywczą, czy może niewielką, rodzinną restaurację, komory mroźnicze i chłodnicze, od sprawdzonego projektanta i producenta w jednym, będą prawdopodobnie znacznie lepiej dostosowane do Twoich oczekiwań, niż te powstające „taśmowo”. 

W tego rodzaju komorach istnieje oczywiście możliwość kontrolowania i zmiany temperatury, jednak znając ich docelowe przeznaczenie znacznie łatwiej przystosować konkretne komory do ich przyszłych zadań. 

Powstające na podstawie poszczególnych projektów komory chłodnicze stanowią zatem optymalne rozwiązanie niemal w każdym przypadku. 

Dodaj komentarz